BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Psy myśliwskie
Autor Wiadomość
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-04-17, 08:58   

Zofijówka, tylko pytanie, czy mówią tak bo tego doświadczyli czy raczej jest to "stara prawda"?
Moja suka sarninę zjada ze smakiem co nijak ma się do jej obsesji na punkcie tropienia dzików. Możesz w nią nawet świeżą sarniną rzucać ale jak w pobliżu jest dzik to ma Cię w bardzo głębokim poważaniu.
 
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-17, 09:01   

Dieselka napisał/a:
przyniesienie martwej kaczki jest aportem :)
Tak samo jak mając psa na barfie, nie musisz się martwić że zeżre Ci z tego powodu kota czy odgryzie głowę, "bo zna smak krwi" :)


obśmiałam się jak norka :hura: dobrze wiedzieć, że moje koty są bezpieczne.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-04-17, 10:01   

:)

Diesla żeby przekonać do zjedzenia sarny, musiałam przekupywać puszką Puffy :oops: :oops: :oops: Nie ruszył jeżeli chociażby kilku kulek na czubeczku nie położyłam. Teraz się nauczył.
Dzik zdecydowanie lepiej mu wchodzi.

Dlatego myślę, że są gusta i guściki :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-04-17, 10:51   

Mój pies za żadne skarby nie ruszy dzika, nawet świnio-dzika, można nim testować mięso(świnka jest mniam) :-D
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-04-27, 11:12   

Zofijówka, nie byłabym sobą, gdybym tematu saren i psów nie drążyła. Tym bardziej, że wydawało mi się, że gdzieś już kiedyś coś słyszałam, ale nie o jedzeniu saren tylko o tropieniu.
I dobrze mi się wydawało, z tym, że nie słyszałam a czytałam. Czytając o wykorzystaniu posokowców hanowerskich natknęłam się na stwierdzenie, że w Niemczech owych używa się nie tylko do szukania jeleni i danieli. Jedyna na co się im nie pozwala to aportowanie ptactwa wodnego i szukania postrzałków saren, gdyż "psy używane do poszukiwania postrzałków saren stają się bardzo często pasjonatami szukania tego właśnie, jak mówią starzy myśliwi słodkiego im zwierza i miewa się z nimi kłopoty podczas szukania, np. rannego dzika czy jelenia, których tropy przecięte zostały tropami saren". I z tym nie polemizuję, bo może zapach żywej sarny jest naprawdę tak słodki, ewentualnie może to wynikać z tego, że dużo częstszy, że psy nie chcą tropić już innej zwierzyny.
 
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-07-30, 21:34   

Zapytam tu, ponieważ matka mojego psa to cocker spaniel :-D (ojciec NN) : Psu włosy zasłaniają oczy - czy tak powinno być ? To mu nie szkodzi ? Może trzeba je wiązać (jak u yorka) ? Może obcinać ? Ja mam wrażenie, że on nie lubi jak mu się te oczy odsłania, ale może takie patrzenie zza "firanki" niszczy oczy ? :niewiem:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne