BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Magda & Harry & Trevor
Autor Wiadomość
Mia 


Barfuje od: Chciałabym
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-27, 21:40   Magda & Harry & Trevor

Hej wszystkim,

Na samym początku chcielibyśmy się przywitać. Nazywam się Magdalena i jestem właścicielką dwóch cudownych kotów. Postaram się krótko Wam nas przedstawić.

Ja - Magdalena (Mia)
Jestem typową „crazy cat lady”, posiadaczką dwóch kotów na których punkcie mam całkowitą obsesję. Obecnie kończę psychologię (specjalizacja: psychologia organizacji i marketingu) i jako, że na razie z sukcesem staram się prowadzić niewielką firmę pewnie na razie nie zostanę kolejnym bezrobotnym :P Od typowej crazy cat lady różni mnie pewna rzecz – nie jestem samotna i w 4 z moim narzeczonym stanowimy prawie rodzinę  Na wasze forum trafiłam gdyż od pewnego czasu bardzo intensywnie myślę by na początku choć w ½ przestawić koty na BARF.




Harry
Harry jest 4 letnim kotem domowym, wykastrowanym, niewychodzącym. Swego imienia nie zawdzięcza słynnemu Harremu Potterowi lecz „brudnemu Haremu”, gdyż zawsze marzyłam by mieć wielkiego, dumnego i charakternego kocura. Plan udał się w połowie, gdyż Harry ważąc ponad 6 kg faktycznie jest wielki i bardzo umięśniony lecz z jego groźnego charakteru nici, co dało się zobaczyć przy przybyciu nowego mieszkańca naszego domu. Harry jada praktycznie od początku swojego życia karmy bezzbożowe, od czasu do czasu uda mi się go także zachęcić do jedzenia surowej wołowiny, indyka i kurczaka (pod warunkiem, żeby nie miały tłuszczu i żył) oraz tzw. filetówek :/ Wiele razy błagałam go niemalże by zjadł przekąskę w postaci pełnowartościowej karmy ale niestety, ma to w nosie. Zauważyłam ponad to, że z „mokrej” karmy najbardziej interesuje go płyn , a przeszkadza to, że chyba skoro nie trzeba tego gryźć, nie ma pomysłu jak sobie z tym poradzić. Harry spożywa także stanowczo za mało wody.



Trevor Nitoris*PL
Trevor to mój nowy przyjaciel rasy Ragoll. Obecnie ma „już” 13 tygodni i jest z nami od Bożego Ciała, czyli tydzień. Waży teraz około 1700g, czyli niespecjalnie dużo. W hodowli karmiony był Trainerem dla kociąt, u mnie powoli wprowadzam mu Orijen, a jako że to żarłok to podżerając Harremu z miski proporcja karm na dzień dzisiejszy wynosi około pół na pół. Trevor jadał i nadal jada surowe mięso wołowe ale bez większego entuzjazmu. Z OGROMNYM apetytem pochłania jednak mokre karmy kompletne np. Feringę i mam wrażenie, że wszystko co się tylko da ugotowane albo np. filetówki z dodatkiem oleju z łososia (znów zjadł Harremu ;/).



Moim celem na dzień dzisiejszym jest przestawienie wkrótce na karmę wildcat (wesje bez wypełniaczy) i/lub power of nature (mix bez ryżu) oraz BARF w zamian za mokre. Marzę by moje oba koty choć w połowie odżywiały się BARF’em dlatego też odszukałam Was 
Mam nadzieję, że przyjmiecie nas tu i będziemy mogli zostać częścią społeczności.

 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 21:53   

witajcie na forum, kocurki śliczne :love:
Młodego chyba nie będzie trudno przestawić na barfa, skoro różne karmy jada.
tutaj masz podpowiedź, jak przestawić kota na barf
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268
czasami bywa, że barfujące koty odmawiają jedzenia - tutaj rozmowy na ten temat
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=224
i czytaj forum od podstawowych wątków, np. suplementy, gotowe przepisy, receptariusz i po kolei - jak to się mówi - od ogółu do szczegółu :mrgreen:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-06-27, 21:53   

Ach jak miło was powitać :kwiatek:
Tak prawdę powiedziawszy większość z nas to również „crazy cat lady”... :lol:
Taaak, mamy na BŚ przewagę kobiet, zdecydowaną więc o tej drugiej płci sie nie wypowiem, bo nie wiem czy sa równie "crazy".
Koty przepiękne :love: załącz więcej fotek abyśmy mogli w całej kociej krasie obejrzeć
Twoje footra.
  Zaproszone osoby: 2
 
Mia 


Barfuje od: Chciałabym
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-27, 22:05   

Tufitka napisał/a:
witajcie na forum, kocurki śliczne :love:
Młodego chyba nie będzie trudno przestawić na barfa, skoro różne karmy jada.
tutaj masz podpowiedź, jak przestawić kota na barf
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268
czasami bywa, że barfujące koty odmawiają jedzenia - tutaj rozmowy na ten temat
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=224
i czytaj forum od podstawowych wątków, np. suplementy, gotowe przepisy, receptariusz i po kolei - jak to się mówi - od ogółu do szczegółu :mrgreen:


Od ponad miesiąca (czas oczekiwania na Trevora) czytam Wasze fora. Dziś po prostu po zakupie oleju Gryzzli, które oba koty zjadły w karmie chętnie, przełamałam się i stwierdziłam I WILL DO IT!, czyli przestawiamy się na barfa :). Na forum jest tak dużo informacji, że nawet ja mam poczucie, że przeczytanie wszystkiego zajmie mi trochę. Dajcie mi jednak trochę czasu i na pewno nie będę laikiem jakim jestem teraz :)

[ Dodano: 2014-06-27, 22:08 ]
Sandra napisał/a:
Ach jak miło was powitać :kwiatek:
Koty przepiękne :love: załącz więcej fotek abyśmy mogli w całej kociej krasie obejrzeć
Twoje footra.


Z chęcią takowe zamieszczę ale te dwa uparciuchy albo się lenią wspólnie na drapaku albo biegają jak oszalałe za piłeczką lub za sobą, co uniemożliwia mi zrobienie zdjęcia w całości :-| Będę na nie polować ale to mega trudna sprawa bo mają chłopaki przyspieszenie :twisted:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 23:15   

Nikt nie oczekuje od Ciebie, że będziesz wiedzieć wszystko od razu. Po prostu nowo przybyłym na forum podpowiadamy, co gdzie jest, żeby ośmielić, zachęcić do czytania i pomóc w poznawaniu początków. :oops:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-28, 01:30   

Z radością witam kolejnego Ragdolla na barfnym forum!!! :kwiatek:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-06-28, 20:21   

Harry też piękny :mrgreen: i chyba cały biały z niebieskimi oczkami :mrgreen: ( i słyszy dobrze :mrgreen: )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne