BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gęś
Autor Wiadomość
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-05-01, 21:46   

Ja jak robiłam mieszankę z gęsia, to najpierw musiałam ja cały dzień w lodowce trzymać, jak ja chłop rozbierał na części to jeszcze zamrożona była, ale dało sie już jakoś ją porąbać. Przygotowanie mięsa zajęło nam ponad godzinę, a przygotowanie mieszanek (2) jeszcze kolejna godzinę. Łącznie czas mięsa spędzony poza lodówka to 2-3 godziny.
Tez sie bałam takiego rozmnażania i zamrażania, ale kotom smakowało, zjadły bez problemu. Staram sie takie mieszanki pakować do mniejszych pojemników, zeby pózniej tez nie stało długo w lodowce, tylko było jedzone w miarę na świeżo. Wole robić na świeżo, ale urozmaicenie kotom tez sie należy :-)
 
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-05-01, 23:46   

Temat o bezpiecznym rozmrażaniu i zamrażaniu jest tu: http://www.barfnyswiat.or...p?t=205&start=0
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
ladymanson 

Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-02, 23:22   

Zakupiłam gęś niemal 4 kg. Akurat z tego, że ona taka tłusta, to się bardzo cieszyłam, bo moja psica ma metabolizm trzmiela i do tego mnóstwo się rusza, więc energia potrzebna. Psica jest łakomczuchem i je dosłownie wszystko (poza suchym ;-) . Na spacerze potrafi sobie znaleźć Hallsa i go wtrząchnąć, ale gęsi... niekoniecznie.

Dzisiaj robiłam pierwsze podejście do gęsi i to był chyba najdłuższy posiłek w życiu psicy. Do tego zjadła tylko połowę porcji, co się jej nie zdarza. Nie jest to też kwestia skóry czy problemów z pogryzieniem, bo jak dałam psicy kawałeczek wątróbki to też tylko polizała i zostawiła.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2014-07-03, 06:26   

To kwestia zapachu gruczołów kuprowych...
Wiele psów ma problem z gęsią i kaczką. Jaja bardzo pomagają w polubieniu tych ptaszków. Można także sparzyć kawałki po to by ten zapach wierzchni stał się przyjaźniejszy. Jak sie pies rozsmakuje - bedzie ok.
 
 
kotokrazca 

Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Toruń
Wysłany: 2014-07-04, 18:39   

Witajcie,
jak traktować w kalkulatorze gęsie żołądki? Mogę kliknąć np. indycze? o_O
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-11-10, 15:13   

Wydawało by się że Polska gęsią stoi, a jak spojrzałam się dziś na rozmnażającą się tuszkę, to pochodzi z Węgier. Zajrzałam jeszcze do zamrażarki na wątróbkę z gęsi owsianej i też Węgry :-/ Zakupy w Kauflandzie :-x

Ktoś się może orientuje jakie oni tam mają prawo odnośnie chowu i tuczu?
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-11-10, 16:03   

to chyba wynika z tego, że nawet jak gęś jest z Polski, to idzie na zagraniczny rynek i stąd takie etykiety
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-10, 18:17   

Dokładnie tak to wygląda w większości przypadków.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-11-10, 19:51   

To że gęsi lecą głównie na eksport, to jest dla mnie normalne że opakowanie pod to przygotowane. Jednak oprócz Polski, Węgry też zaopatrują rynek europejski w gęsi. Na tej też opakowanie z opisem po niemiecku, ale na wklejce po polsku i opakowaniu głównym producent Węgierski.


a nawet za owsianą się wzieli :->


Z tego co znalazłam (na ile to aktualne i chęć zdyskredytowania konkurencji, trudno powiedzieć) to gęś węgierska jest karmiona kukurydzą, oraz jest chowana intensywnie (tuczona na siłę przez rurę) w celu rozrostu i stłuszczenia wątroby, która jest potem przysmakiem (ok 50% produkcji) :-x
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-11, 14:22   

Wszystkie gesi we wszystkich marketach, niezaleznie od pochodzenia, na listopad sa sila tuczone. Musi byc z tego jakis zysk. Nie wyobrazam sobie aby w dzisiejszych czasach na polce ogolnodostepnej (czytaj markety, sklepy miesne) byly zwierzeta chowane i tuczone zgodnie z prawami natury a nie prawami rynku i ekonomii.
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-11-11, 19:39   

NSO, ja opisuję tucz przymusowy, w Polsce wprowadzono zakaz takiego tuczu około 1997 lub 99 roku.

Cytat:
Sposób pozyskiwania wątróbek na foie gras, czyli tłuste wątróbki oraz pasztety z nich jest specyficzny. Znawcy twierdzą, że od rodzaju paszy zależy smak pasztetu. Szkopuł w tym, że ptactwu ta karma nie zawsze smakuje i nie jedzą jej z dobrej woli w wystarczających ilościach.
Aby ich wątroby powiększyły się do monstrualnych rozmiarów i odpowiednio otłuszczyły, karmi się je dwa razy dziennie przez rurkę wprowadzaną wprost do żołądka. Kaczka powinna mieć około 3 miesięcy, a tucz trwa do dwóch tygodni. Głównym składnikiem karmy jest kukurydza nadająca pasztetowi niezrównanego smaku i jedwabistości konsystencji. W tym czasie ptaki nie opuszczają ciasnych klatek, by nie tracić kalorii. Często doznają uszkodzeń przełyku, a także innych części ciała.
Liderem w produkcji foie gras jest wciąż Francja wytwarzająca prawie 80 proc. przysmaku, najczęściej z wątróbek kaczych. Wątróbki i pasztety strasburskie produkują także Belgia, Hiszpania oraz Węgry i Bułgaria. Obrońcy praw zwierząt od dawna walczą z tak niehumanitarnym tuczem, sprawiającym zwierzętom tylko cierpienie.
Producenci co prawda twierdzą, że kaczki nie cierpią, bez problemu połykają jedzenie. Cóż, kaczek nikt o zdanie nie pyta czy taka przerośnięta tłuszczem wątroba nie boli. Specjalne badania dowodzą też, że mieszkańcy regionów od wieków spożywających przysmaki z wątróbek mają jeden z najniższych wskaźników umieralności z powodu chorób serca i bardzo długo żyją.
Zakaz tuczu na siłę już obowiązuje w większości landów Austrii, w Czechach, Danii, Finlandii, Holandii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Polsce, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoszech. Ale nigdzie nie obowiązuje zakaz handlu.


Żródło http://www.styl.pl/kuchni...campaign=chrome


W jednym masz racje te w marketach są równo siłą tuczone, jak wczytuję się w fora hodowców gęsi, to wynika że wszystkie te marketowe gęsi na promocji to węgierskie tylko w Polsce pakowane i wtedy producent jest Polski :hair:
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-11, 20:03   

Nawet jeśli te gęsi hodowane w Polsce nie są dokarmiane na siłę, to i tak na sto% w ich menu jest kukurydza ;)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-11, 20:52   

gęś owsiana, to podobno ostatnie kilka tygodni na owsie jest - stąd nazwa
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-07, 17:29   

Pytałam w wątku o danych w kalkulatorze , bez odpowiedzi...może tutaj ktoś zerknie i odpowie..czy w kalkulatorze gęś udko bez kości jest ze skórą czy bez? To ważne pytanie dla osób które komponują mieszanki dla kotów nerkowych bo gęś ma niski poziom białka. Ktoś coś?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-06-07, 17:29   

Jest ze skórą ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne