BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
jadlospis Pompka
Autor Wiadomość
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-07-29, 16:42   

dziekuje ciocia mlotek :)

czytam wlasnie na forum o ukladaniu jadlospisu, nurtuje mnie pytanie co z czym ew laczyc. wyczytalem ze warzywa i ogolnie wegle z miesem nie bardzo w zwiazku z tym ze innaczej sa trawione. U mnie warzyw poki co nie ma.

chcialbym zgodnie z sugestiami karmic psiaka 2 razy dziennie i pytanie jest takie jak na przestrzeni tygodnia rozlozyc jesli mam

mieso z mielonymi koscmi
samo mieso
podroby
zwacze
jajko

czyli np

dzien 1.

rano mieso z koscia
wieczorem podorby

jakies sugestie?:)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-29, 16:56   

Łącz tak jak tobie i psu lepiej.
Najłatwiej jest popełnić błąd/przesadzić z kośćmi lub podrobami. Za dużo kości - zatwardzenie, za dużo podrobów - strzelające biegunki. A to ile jest "za dużo" to kwestia osobnicza. I tylko ty będziesz wiedział jakie proporcje są dobre dla twojego psa (w danym posiłku) i czy w ogóle musisz cokolwiek mieszać
Jeśli chodzi o jajka - ja je podaję osobno, na zasadzie pryzsmaku czy bonusu
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-07-29, 17:07   

zwacze z podrobami mozna? bo wlasnie za to troche tu jadlospis zostal objechany.

ciocia mlotek a jak ty widzisz te sprawe maczki? jesli psiak dostaje posilki ze zmielonymi koscmi to suplementowalbys te dni w ktorych sa zwacze podorby albo zczyste mieso skorupkami?

dzis bede pracowal nad nowym jadlospisem wiec pewno za dwa dni wkleje go do korekty :)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-29, 17:24   

Jeśli pies "toleruje" dobrze żwacze z podrobami razem to ja nie widze przeciwwskazań
Moje zastrzeżenia do tego jadłospisu to ogromna ilość płuc i bardzo małe zróżnicowanie podrobów. I dziwią mnie trochę suplementy. Tych skorupek jest dużo biorąc pod uwagę, że pies dostaje sporo kośći. Piesek ma codziennie podawaną sól i dziką różę(wit C, która pies sam syntezuje więc dzika róża nie jest niezbedna) a mało krwii (fortain), drożdży (przede wszystkim witaminy z grupy B) w ogóle oleju z łososia (dla kwasów omega 3 - podanie łososia to nie to samo zwłaszcza, że prawdopodobnie jest to łosoś hodowlany) - a moment, właśnie doczytałam, że dostaje ten olej. Nie am w nim w ogóle jajek czy choćby żółtek
Z tymi skorupkami czy mączką to należałoby policzyć wapń i fosfor w jadłospisie. Ja o tym, że jest ich dużo mówię "na oko", nie liczyłam
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-29, 17:25   

szymegg, zanim zrezygnujesz z jadłospisu, który zakupiłeś poczytaj różne wątki tu na forum i porównaj go z zawartymi w nich radami. Postaraj się ów jadłospis zrozumieć. Może okazać się, że jednak coś w nim jest i może być dobrą bazą. Porozmawiaj też z osobą, która go sporządziła. Może też rozjaśni Ci dlaczego taki a nie inny.
 
 
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-08-07, 19:39   

jedna sprawa wytlumaczenia :) jesli chodzi o pluca...to sa serca. nie wiem skad mi sie wziely pluca - na opakowaniu, ktore podpisalem mam napisane wlasnorecznie "serce". jest to serce konskie, ktore kupilem w masarni. wobec tego pluc jest tyle co w mixie zdaje sie 20 albo 40 procent.


musze ulozyc nowy jadlospis, pies mial dzis robione badania moczu i okazalo sie ze ma duza ilosc szczawianow wapnia. na usg kamieni nie ma.

juz ktos dzis na forum mi napisal ze musi byc dobrze zbilansowane wszystko odnosnie wapnia.
czy wg was unikac kosci i wtedy mi znacznie latwiej dobrac ilosc skorupek do miesa?

czy czegos unikac w diecie w zwiazku ze szczawianami a cos dodac?

pozdrawiam :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne