BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dane w Kalkulatorze
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-12-07, 15:33   

scarletmara napisał/a:
jesteś w stanie doprecyzować jeszcze czy to jest noga z kością biodrową (czyli dokładnie taka ćwiartka co w linku) czy cała noga ale bez kości biodrowej ? A i tak jeszcze przy okazji podpytam o inne części z kością:
szyjka to ze skórą czy bez jest liczona ?
"kurczak grzbiet ze skórą i kośćmi" to taka nasza typowa porcja rosołowa czy coś innego ?

Tak, ta noga to jest cała ćwiartka z kością udową. Szyjka z kurczaka jest ze skórą, a grzbiet nie jest porcją rosołową, tylko całymi "plecami" kury. Jeśli weźmiesz całą wypatroszoną tuszkę kurczaka i podzielisz ją na 7 części, to właśnie są to te pozycje w Kalkulatorze: pierś ze skórą i kośćmi, grzbiet ze skórą i kośćmi, 2x Udo ze skórą i kośćmi, szyjka ze skórą i kośćmi, 2 x skrzydełko ze skórą i kośćmi. Żadne mięso nie może być z tego wykrojone na fileciki dla ludzi.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-12-07, 16:23   

Dzięki. To mnie zasmuciłaś :( bo to znaczy, ze nie wystarczy w sklepie kupić sobie konkretnej części tak jak oni to sprzedają (mam na myśli szyjkę i grzbiet) tylko trzeba sie babrać w rozbieranie całego kuraka :-(

A i jeszcze mnie tak zastanawia czemu w takim razie te mięsne kości, które de facto są pełnymi częściami składającymi się na całego kuraka mogą stanowić tylko max. 30% diety ? No przecież jakby z tego uskładać całego kuraka to to prawie Whole Prey jest to dlaczego do tego powinnam dołożyć jeszcze ponad 2 razy tyle samego czystego mięcha ?
Czy u zdrowego kota tak trzeba czy przy układaniu kalkulatora brałyście pod uwagę jakieś typowe schorzenia kocie (gdzieś czytałam, ze w kalku jest specjalnie obniżona norma na fosfor ze względu an koty nerkowe) czy z tymi mięsnymi kośćmi to też o to chodzi ?
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-18, 15:46   

Czy zalecana w kalku porcja oleju z łososia 1 łyżeczka/kg mięsa to nie za mało ? Posługuję się od niedawna kalkulatorem w wersji Ex. 1.6 i po przeczytaniu w temacie suplementy-wątek "olej z łososia" wynika, że dodawałam za mało.
Znalazłam też taką wypowiedź Dagnes :

Cytat:
W moich przepisach dla kotów podaję 2-3 łyżeczki oleju na 1 kg mięsa. Łyżeczka to około 4-5 gramów oleju. Mamy więc tu jakieś 8 -15 gramów.
Dla 4-kg kota to porcja na 10 dni, więc wychodzi 0,8-1,5g dziennie, oprócz odrobiny ryby, która też wchodzi do mieszanki. Zwykle zalecam dla przeciętnego kota 1-1,5 grama oleju dziennie, co i tak jest wersją bardzo "oszczędnościową" ;-) w porównaniu do zaleceń np. producenta Salmopetu. Na opakowaniu tego oleju mamy dawki dzienne dla psa i kota uzależnione od wagi zwierzęcia:
poniżej 5 kg: 2,5 ml (½ łyżeczki)
5-15 kg: 5,0 ml (1 łyżeczka)
15-30 kg 10,0 ml (2 łyżeczki)
powyżej 30 kg: 15,0 ml (3 łyżeczki)


,która potwierdza, że jest za mało w zakładce suplementy
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-18, 15:52   

1 łyżeczka na kilogram mięsa? Rzeczywiście wychodzi mało. Nigdy nie patrzyłam na zalecenia wg kalka, tylko liczyłam po pół łyżeczki na każdy dzień mieszanki, czyli tak jak mam na opakowaniu oleju.Wychodzi mi więc nawet 50g oleju albo nawet więcej chyba (nie pamiętam ile gram to pół łyżeczki) na miesiąc mieszanki.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-02-25, 21:45   

W Kalkulatorze jest zatem podane trochę za mało. Jakoś to przeoczyłyśmy, pewnie dlatego, że dawno nie patrzyłyśmy w to miejsce ;-) . Poprawi się przy kolejnej wersji :mrgreen: .
Aczkolwiek taka ilość jak w Kalku będzie całkiem wystarczająca przy stosowaniu mięsa grass-fed.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-26, 14:32   

Do miesa grass-fed trzeba jednak dodawac oleju z lososia?
Przyznam, ze ja sie stosowalam do wytycznych kalka, jak sie okazuje, nieslusznie :-P Nieraz mi sie zdarzylo pomylic w wyliczaniu ilosci oleju i wlalo mi sie 3x za duzo - balam sie, ze kotom za szkodze, a tu sie okazuje ze jest zupelnie na odwrot.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-02-27, 09:52   

vesela krava napisał/a:
Do miesa grass-fed trzeba jednak dodawac oleju z lososia?

Pozostałabym przy tej 1 łyżeczce na 1 kg mięsa w przypadku mięsa grass-fed (tak na wszelki wypadek). Jeśli jesteśmy absolutnie pewni, że mamy mięso ze zwierząt, które nie otrzymywały, oprócz tego co same zjadły na łąkach, żadnych pasz jako dodatek, to faktycznie olej z łososia jest zbędny (chyba, że nasz zwierz potrzebuje więcej omega-3 np. w związku z chorobą). Natomiast trudno jest dziś kupić takie mięso, gdzie przy hodowli nie "podtuczano" zwierzaka, choćby raz na jakiś czas, jakąś paszą. Wielu rolników/gospodarzy, którzy mają np. kury biegające wolno sypie im dodatkowo jakąś kukurydzę czy inne ziarno.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-27, 10:37   

Mam dostep do miesa grass-fed, tzn krowki zywia sie trawa i sianem, zero zboz. Czy dodatek siana wplywa na zawartosc omega 3? Co do tej hodowczyni, to jestem pewna jej produktu, bo wiem ze jest to ich dewiza i doskonale rozumieja jakie korzysci plyna z takiej hodowli. Sama to mieso probowalam, jest takie bardziej "jedrne" - nie wiem jak to okreslic :-P - i dluzej sie gotuje.
Mam pytanie w druga strone - czy za duzo omega 3 moze zaszkodzic?
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-27, 11:25   

vesela krava, a którą masz wersję kalka?
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-27, 11:55   

Od jakiegos tygodnia te najnowsza.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-02, 07:46   

Hmm, bo ja chyba jestem slepa i nie widzialam tam tej informacji. Wiec moze jej juz nie bylo.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-03-02, 10:36   

Informacja widnieje w polu opis, czyli ostatniej kolumnie danych dla oleju.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-02, 16:19   

Zgadza się, w zakładce dla suplementów w ostatniej rubryczce mamy zapis: Źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin A, D i E. Dawka to 1 łyżeczka na 1 kg mięsa. Nie sądziłam, że ktoś oprócz mnie tak daleko się zapuszcza :-D
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-03-02, 22:04   

vesela krava napisał/a:
Mam dostep do miesa grass-fed, tzn krowki zywia sie trawa i sianem, zero zboz. Czy dodatek siana wplywa na zawartosc omega 3?

Siano jest normalnym, naturalnym pokarmem trawożeców, bo to ususzona trawa ;-) . Zimą bardzo często tylko taką są w stanie w naturalnych warunkach znaleźć, a hodowcy żywiący krowy naturalnie, żywią je zimą właśnie sianem (sama kupuję od takiego i widzę jak bydlątka ładnie sianko wcinają). Więc siano to nie dodatek, tylko normalny pokarm i oczywiście wpływa na zawartość kwasów omega-3 w ten sposób, że pozwala zachować ich naturalne proporcje w stosunku do omega-6 (nadmiar omega-6 w przemysłowym mięsie wynika przede wszystkim z faktu zawartości tych kwasów w paszach oraz nieprawidłowego przebiegu całego trawienia i metabolizowania pokarmu).

vesela krava napisał/a:
czy za duzo omega 3 moze zaszkodzic?

Za dużo czegokolwiek może zaszkodzić, nawet za dużo dobrego ;-) . Oczywiście, że można przesadzić z kwasami omega-3 ale jest to możliwe tylko poprzez ich suplementację. Nie wydaje mi się możliwe, by dało się podać za dużo omega-3 wyłącznie poprzez karmienie mięsem grass-fed, więc bez obaw :mrgreen: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-03-03, 07:12   

vesela krava napisał/a:
Informacja widnieje w polu opis, czyli ostatniej kolumnie danych dla oleju.


Aaa - dobra, to podmienie. Dodalam tez informacje juz w samym kreatorze przepisu (bo tam przyznam sie szukalam). Dzieki za czujnosc! :kwiatek:
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne