BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pielęgnacja psiej i kociej skóry oraz sierści
Autor Wiadomość
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-07-27, 10:39   

Donosze, ze doszlam do etapu, gdzie zgrzeblo wyczesuje sladowa ilosc wlosa badz wcale :hura: Sprawdzilam co na to furminator i ten dalej wyczesuje cale pukle jeszcze zywych, mam wrazenie, wlosow. Bardzo mi sie tez podoba stan futra po tym wyczesaniu, blyszczace, "sypkie", nie przetluszczajace sie. Nie wiem czy to zasluga narzedzia, czy po prostu tego, ze jeszcze nigdy nie mialam tak dobrze wyczesanych kotow.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-07-27, 12:22   

a ja zmieniłam technikę i najpierw furminatorem koty czeszę, a potem zgrzebłem i rzeczywiście zgrzebło wyczesuje niewiele sierści
i melduję, że przecieranie kota mokrymi rękami działa! nikt się nie zakłaczył po ostatnim czasaniu :kwiatek:
 
 
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2015-07-30, 14:52   

U nas oprócz Furminatora i gumowego zgrzebła używa się rolki do ubrań. Mąż takiej głupoty nauczył i teraz się człowiek wyrolkowac przed praca nie może, bo jest wrzask: mnie, mnie rolkuj pańciu!
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2015-07-30, 15:33   

Czasem (krótkowłose) odkurzam. Najniższa moc (cicha praca) ze szczoteczką do kurzu i jadę szybko i sprawnie po kocie, który myśli, że go głaszczę ;) (łysy tak lubi odkurzacz, że poluje na niego i wkłada łapy w rurę, gdy zbieram żwirek z narzuty).
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-08-13, 16:01   

Mam taką szczotkę od kilku miesięcy: http://www.multi-talent.pl/ ale jakoś mi nie przyszło do głowy, żeby nią potraktować futro będące na kocie a nie tylko to będące na kanapie. Choć w ulotce było napisane, że można nią szczotkować konia, co mogło stanowić jakąś podpowiedź :mrgreen: dziś odkryłam, że szczotka rewelacyjnie zbiera martwe futro nie naruszając tego, które powinno zostać na kocie, a koty czesanie nią traktują jak głaskanie. Jest super :kciuk:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
sliver_87 

Barfuje od: XI.2010
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 395
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2015-08-13, 17:53   

mam cały komplet tych szczotek i jestem bardzo zadowolna :):)
_________________
 
 
Kimchi 


Barfuje od: Teraz
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 27 Lip 2014
Posty: 60
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-06, 17:38   

Nie mamy na szczęście żadnych problemów ze skórą, ale chciałabym w tym wątku dowiedziec się jak ich uniknąć. W tk maxxie kupiłam angielski szampon w aerozolu, bez spłukiwania. Nazywa się Glamour Puss firmy Animology. Czy to jest dobry skład? Czy nie stanowi on zagrożenia dla kota, zwłaszcza nerkowego?



 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-09-15, 12:21   

Ja jestem przeciwniczką stosowania jakichkowliek substancji chemicznych na sierści kotów, które nie są z niej zmywane. Przecież to wszystko ląduje potem w kocim żołądku. W tym szamponie mamy chemiczne detergenty i jakiś bliżej nieokreślony z nazwy konserwant. Trzymałabym to z dala od kota.
Osobiście nie rozumiem potrzeby stosowania u kotów "suchych" szamponów czy też aerozolów bez spłukiwania. Zresztą poza sytuacjami awaryjnymi jak silne zabrudzenie futra, w tym jakimiś chemikaliami, nie popieram prania kociego futra nawet szamponami na mokro. Koty są tak biologicznie ukształtowane, że same najlepiej potrafią dbać o czystość swego futerka bez pozbywania się naturalnych substancji ochronnych wydzielanych przez skórę. A nakładanie im na futerko chemii w celu rzekomego jego umycia (szampony bez spłukowania), to wg. mnie jakaś totalna pomyłka.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-11, 12:29   Pielęgnacja psich łap

Czym smarujecie psie łapy? W ofercie sklepów zoologicznych dominują preparaty bazujące na wazelinie i parafinie, a ich cena jest zdecydowanie przesadzona. W internecie spotykam się ze składami, które mogą - w mojej ocenie - zaszkodzić psu: zawierające olej z awokado czy masło kakaowe. Wszystko, co jest tłuszczem, jest dla mojego psa pyszne, a nie chcę ryzykować zatrucia. Wolałabym smarować opuszki wartościowym, naturalnym tłuszczem, a dodatkowo, jako okluzję, dokładać wazelinę.
Zastanawiam się, co z tych naturalnych półproduktów dostępnych w sklepach internetowych jest skuteczne i bezpieczne? Posiadam lanolinę, skwalan, oleje jojoba, tamanu, z rokitnika i dzikiej róży.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-11, 18:08   

agnieska napisał/a:
Czym smarujecie psie łapy?
a czemu smarować psie łapy? Są jakieś wskazania ku temu? Np. pękają mu opuszki? A wet na to co mówi? Nie spotkałam się nigdy ze smarowaniem psich łap. Po co to?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-13, 19:30   

Tufitka, może chodzi o ochronę zimą przed solą na na drogach i chodnikach?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne