BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przemiana Toperza z kluchy w tygrysa :)
Autor Wiadomość
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-18, 20:36   Przemiana Toperza z kluchy w tygrysa :)

No więc Toperz uczy się, że surowe mięso też służy do jedzenia :) Wcześniej dostawał suchą i mokrą karmę RC. Potem przestawiłam go na bezzbożowe chrupki i puszki, a teraz przechodzimy powoli na surowe mięsko. Suplementy w drodze, więc pewnie niebawem zrobię pierwszą BARFną mieszankę. Tymczasem kot zwariował :D Jak dostanie miskę z surowym, wyciąga po kawałku na podłogę i wyczynia takie cuda, że nie wiem. Nigdy nie widziałam, żeby kot się tak zachowywał - skacze, łazi na dwóch nogach (na razie tylnych, ale kto wie, co będzie dalej :D), zaczaja się na ten biedny kawałek kurzego żołądka, poluje... Jednym słowem poczuł w sobie wojownika :D Co prawda kuchnia po każdej takiej akcji jest do mycia, no ale cóż ;)

Poza tym Toperz zawsze był bardzo żywy, ale teraz to już przesada. Wczoraj biegał non stop 4 godziny - ja już miałam dosyć rzuczania piłeczek i majtania tym, co akurat miałam pod ręką, żeby kot mógł sobie poskakać. A kot, jak tylko przestawał otrzymywać należną uwagę, darł się, że dalej chciałby się bawić... Żegnajcie przespane (przez kota) wieczory, kiedy mogłam zrobić coś w domu... ;)
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2012-12-19, 13:16   

Wrzuc kilka zdjec- przed i po transformacji :mrgreen:
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-19, 15:09   

Proszę bardzo :) Przed

"ale o co chodzi???"
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-12-19, 17:01   

dobra, a po ?
  Zaproszone osoby: 2
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-12-19, 19:53   Re: Przemiana Toperza z kluchy w tygrysa :)

magda_w napisał/a:
No więc Toperz uczy się, że surowe mięso też służy do jedzenia :) Wcześniej dostawał suchą i mokrą karmę RC. Potem przestawiłam go na bezzbożowe chrupki i puszki, a teraz przechodzimy powoli na surowe mięsko. Suplementy w drodze, więc pewnie niebawem zrobię pierwszą BARFną mieszankę. Tymczasem kot zwariował :D Jak dostanie miskę z surowym, wyciąga po kawałku na podłogę i wyczynia takie cuda, że nie wiem. Nigdy nie widziałam, żeby kot się tak zachowywał - skacze, łazi na dwóch nogach (na razie tylnych, ale kto wie, co będzie dalej :D), zaczaja się na ten biedny kawałek kurzego żołądka, poluje... Jednym słowem poczuł w sobie wojownika :D Co prawda kuchnia po każdej takiej akcji jest do mycia, no ale cóż ;)


Toperz jest z hodowli ? I nie był karmiony mięsem od małego ?
Moje oba koty w hodowli były karmione suchym, puszkami i mięsem (bez suplementów) i nie miałam żadnych problemów z przestawieniem na BARF. Wcinają aż im się uszy trzęsą i zostawiają po sobie czyściutkie wylizane miseczki, nigdzie żadnych krwawych śladów :-D
Co najwyżej Skipper skrzydełkiem kurzęcym się pobawi zanim skonsumuje ;-)


magda_w napisał/a:
Poza tym Toperz zawsze był bardzo żywy, ale teraz to już przesada. Wczoraj biegał non stop 4 godziny - ja już miałam dosyć rzuczania piłeczek i majtania tym, co akurat miałam pod ręką, żeby kot mógł sobie poskakać. A kot, jak tylko przestawał otrzymywać należną uwagę, darł się, że dalej chciałby się bawić... Żegnajcie przespane (przez kota) wieczory, kiedy mogłam zrobić coś w domu... ;)


Cóż, na to jest jeden bardzo dobry i sprawdzony sposób - DRUGI KOT :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-19, 22:18   

Skipper, Toperz jest z hodowli i z tego co wiem, nie był karmiony mięsem. Póki co, przestawienie na surowiznę też nie stanowi problemu - dziś na tapecie była wołowinka, wciągnięta, a i owszem, z mlaskaniem i oblizywaniem. Trochę się przy tym bawił i "polował" na ostatnie kawałki, no ale niech mu tam będzie ;)

Suplementy już do mnie jadą (FC, hemoglobina - fortain, tauryna - zapomniałam jaka ;) i mielone skorupki jajek), więc niedługo pewnie będzie pierwsza mieszanka, a jak książę to raczy przyjąć, to się okaże.

Ten najlepszy sposób na kocie ADHD wciela się w życie - mamy już zarezerwowaną kumpelę dla Toperza - przyjedzie do nas w styczniu jako lekko spóźniony prezent gwiazdkowy :)
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-19, 22:54   

Sandra, a "po" wkleję jak już będzie po, tzn przynajmniej kot wciągnie pierwszą mieszankę. Na pewno będzie widać te pierwotne iskry w oczach ;)
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2012-12-20, 13:27   

W takim razie czekamy na zdjecia Toperza- slodziaka :love:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-12-20, 22:58   

magda_w napisał/a:
Ten najlepszy sposób na kocie ADHD wciela się w życie - mamy już zarezerwowaną kumpelę dla Toperza - przyjedzie do nas w styczniu jako lekko spóźniony prezent gwiazdkowy :)


Kumpelę ? Oj, coś mi to małymi "Toperkami" pachnie... :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-21, 09:07   

Eeee, co to to nie ;) Toperz może chęci by i miał (namiętnie molestuje mój szlafrok :mrgreen: ), ale możliwości już (nie)stety brak ;-) Kumpelę tez ciachniemy, jak trochę podrośnie. Więc, jak to w nowoczesnym politycznie poprawnym społeczeństwie, płeć będzie tu sprawą umowną ;)
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-21, 11:25   

A nie warto przygarnąć kota z DT lub schroniska, zamiast kupować? Taki ma mniejsze szanse na lepsze życie, a hodowanego zawsze ktoś kupi ;-)
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-21, 12:44   

Ale co ja poradze, że kocham sfinksy :-) Od zawsze chciałam mieć właśnie takiego a nie innego - nie po prostu kota, tylko sfinksa i już, a w schroniskach raczej za wiele ich nie ma. Dodatkowo mój mąż alergik nie jest w stanie wytrzymać pod jednym dachem ze "standardowym" kotem nawet przez kilka godzin (przetestowano na kotach znajomych), a z Toperzem się po męsku dogaduje bez problemów, więc to jest koronny argument. Myślałam nawet, żeby oprócz mojego wymarzonego kosmity adoptować jakąś bidę, ale musiałabym męża wymienić na inny model :-P
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-12-21, 14:17   

Ano chyba że warunki nie pozwalają :-|
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
magda_w 

Dołączyła: 15 Gru 2012
Posty: 18
Wysłany: 2012-12-21, 21:29   

No więc zamieniłam dziś kuchnię w rzeźnię i zrobiłam pierwszy raz mieszankę - wołowina (gulasz), indyk, wątróbka, marchewka i do tego FC, tauryna i olej z łososia. W przepisie było jeszcze żółtko, ale nie dałam, bo Toperz je żółtko od czasu do czasu samo, w charakterze przysmaku.

Podzieliłam toto na porcje wedle wytycznych (dałam 30-35 g mięsa na kilo kota, bo to jeszcze kociak, więc niech ma ;)), ale te porcje są mikroskopijne. Czy ktoś mi może zaświadczyć, że kot mi na takiej ilości jedzenia z głodu nie zejdzie? ;-) On teraz dziennie zjada myślę, że ze 3 razy tyle (objętościowo) i wydaje mi się, że będzie strasznie głodny na tej mieszance. No ale nic - pożyjemy, zobaczymy. Teraz w sumie jest niezły moment na taki eksperyment, bo mam wolne na święta aż do nowego roku, więc będę mogła łysego poobserwować :)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2012-12-21, 22:10   

magda_w napisał/a:
No więc zamieniłam dziś kuchnię w rzeźnię i zrobiłam pierwszy raz mieszankę - wołowina (gulasz), indyk, wątróbka, marchewka i do tego FC, tauryna i olej z łososia. W przepisie było jeszcze żółtko, ale nie dałam, bo Toperz je żółtko od czasu do czasu samo, w charakterze przysmaku.

Podzieliłam toto na porcje wedle wytycznych (dałam 30-35 g mięsa na kilo kota, bo to jeszcze kociak, więc niech ma ;)), ale te porcje są mikroskopijne. Czy ktoś mi może zaświadczyć, że kot mi na takiej ilości jedzenia z głodu nie zejdzie? ;-) On teraz dziennie zjada myślę, że ze 3 razy tyle (objętościowo) i wydaje mi się, że będzie strasznie głodny na tej mieszance. No ale nic - pożyjemy, zobaczymy. Teraz w sumie jest niezły moment na taki eksperyment, bo mam wolne na święta aż do nowego roku, więc będę mogła łysego poobserwować :)


Hehehe u mnie zeżerają we dwóch (3,6 kg + 1,9 kg) ok. 300 g mieszanki plus suchą paszę dostają na noc żeby mogły pochrupać jak zgłodnieją, bo to koty nocne zdecydowanie.
Dobrze, że ja mam mocny sen, nie wiem jak sąsiedzi na dole :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne