BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kaśka, Zeus i Zuzia
Autor Wiadomość
Kwaska0 

Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-06-27, 14:25   Kaśka, Zeus i Zuzia

Witam Wszystkich serdecznie.

Mam na imię Kaśka i jestem z Gliwic. Razem ze mną dołączają tu moje 2 koty:

Zeus - kocur 14 lat ( wiek orientacyjny +/- kilka miesięcy ) - trafił do nas w 2000 roku złapany na parkingu. Miał wtedy około 6 miesięcy. Miał być tylko kilka dni na dokarmienie, wyleczenie.... itd i się już tak zadomowił na dobre.

Zuzia - kotka lat 7. Zabrana od kolegi, ze stodoły w wieku 7 tygodni. Miała być wierną towarzyszką Zeusa, okazała się niepowtarzalną indywidualistką i egoistką.


Na forum trafiłam kilka dni temu, kiedy poszukiwałam żywienia dla kota z cukrzycą. Niestety taka diagnoza postawiona u Zeusa. Od wielu lat żywienie i ekologia stanowią dla mnie bardzo ważny temat. Koty zawsze były karmione surowym mięsem, więc jako przyszli barferzy nie będą mieli problemów z akceptacją surowizny. Niestety z własnej niewiedzy dostawały chude mięso drobiowe, czyli najbardziej popularne filety z kurczaka, indyka. Do tego coś zielonego ( groszek, oliwka, marchewka). Ale to były sporadyczne akcje, w momencie jak któryś się upomniał, że czegoś potrzeba. Największą zbrodnią było niestety zostawianie suchej karmy komercyjnej z marketów na czas naszej nieobecności w domu. I tutaj po przeanalizowaniu wielu artykułów i poradników kilka dni temu pozbyłam się całego zapasu.

Zmierzamy do pełnego barfowania, pomimo iż nasza Pani Weterynarz jest zwolennikiem suchych karm diabetic !!! Mnie to nie przekonuje i decyzja została podjęta.
Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na pomoc w stawianiu pierwszych kroków na nowej drodze żywienia ponieważ wiążę bardzo dużo nadziei z jego leczeniem właśnie w diecie.
Chciałabym prosić również o pomoc w konfigurowaniu posiłków, aby od początku popełniać jak najmniej błędów.

Jeszcze raz Wszystkich serdecznie witamy i pozdrawiamy.

Ps. Zdjęcia pupili po opanowaniu sztuki ich wstawiania :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-06-27, 20:36   

Kwaska0 :kwiatek:
Witamy Was serdecznie na forum :mrgreen: Miło nam, że kolejni barferzy dołączają.
Czytaj forum, uzyskasz tu na pewno odpowiedzi na pytania dotyczące żywienia barfem, zarówno w zdrowiu jak i w chorobie. Zdjęcia podopiecznych będą mile widziane.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-27, 21:37   

Cześć, miau, miau na forum :kwiatek:
tutaj masz pomocnik do wstawienia zdjęć
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387
a tutaj o cukrzykach
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=395
http://www.barfnyswiat.or...p?p=21712#21712
i czytaj po kolei na spokojnie pozostałe wątki od podstawowych, ogólnych po te, które się Ci przydadzą.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Mia 


Barfuje od: Chciałabym
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-06-27, 21:44   

Miło mi Was poznać. Mam nadzieję, że pokażesz nam swoje mruczki. Jestem ciekawa nawet egoistki :twisted: W sumie jesteś pierwszym właścicielem z jakim się spotykam, który o indywidualizmie swojego kota wyraża się w tak bezpośredni sposób :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne