BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biało-niebieski kot perski i dwa złote retrievery :)
Autor Wiadomość
indiana 

Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-02-03, 14:45   Biało-niebieski kot perski i dwa złote retrievery :)

Parę dni temu, przypadkiem, trafiłam w sieci na BARFny Świat. Zaczęłam czytać i spodobało mi się. :-)
A ponieważ głupio tak zaglądać/podczytywać bez przedstawienia się, napiszę parę zdań o nas.

Witam z moją gromadką:
Leon, biało-niebieski kot perski, w kwietniu skończy 14 lat
Indiana, golden retriever, w maju skończy 10 lat
Groszek, golden retriever, 9 miesięcy, w kwietniu będzie obchodził 1 urodziny.

Co do żywienia moich futrzaków... ponieważ nie jestem "zawodowcem" (mam wykształcenie politechniczne), staram się kierować tzw. zdrowym rozsądkiem, tak jak w żywieniu ludzi. Czyli:
- jak największa różnorodność,
- produkty dobrej jakości,
- nie podawanie zbyt dużych porcji,
- unikanie produktów źle trawionych przez nasze organizmy.
No i lubię opierać dietę na produktach sezonowych, wyprodukowanych gdzieś niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Wychodzę z założenia, że organizmy moich futrzaków "wyciągną" z tego, co im podaję w misce (albo i bez miski) te składniki, które danemu zwierzaczkowi, na danym etapie rozwoju/aktywności są niezbędne. (Przypuszczam, że zbytnie poleganie na "naturalnej mądrości" zwierzaków czasem może zaprowadzić na manowce, ale w sumarycznym rozrachunku takie podejście wydaje mi się korzystne. ;-) )

Z pieskami nie mam żadnych problemów żywieniowych. Nie są karmione typowo barfowo, czasem dostają jedzenie gotowane lub suchą karmę, ale staram się podawać im jak najwięcej jedzenia w postaci naturalnej.
I chyba (?) nie mogą narzekać na moje wyczucie kulinarne, obydwa są zdrowe, wesołe, energiczne i ładnie wyglądają.
Mój starszy piesek, Indiana, już prawie 10-letni, nigdy nie miał alergii, nie chorował, no chyba że coś niedozwolonego pożarł ukradkiem na spacerze.
Groszek jest psim młodzieńcem, szybko rośnie. Był przyzwyczajony przez hodowcę do określonej suchej karmy (z "górnej półki"), ale nie miał nic przeciwko temu, aby przejść na dietę bardziej naturalną. Oczywiście robiłam to stopniowo, aby jego organizm bezproblemowo się dostosował. Raz na miesiąc/dwa m-ce zaglądamy towarzysko do naszego weta, na ważenie i przegląd ogólny, żeby czegoś nie zaniedbać (lub nie przedobrzyć).

Z kocurkiem Leonem jest/było trochę trudniej, a właściwie baaardzo trudno, od samego początku. Kociątko, przyzwyczajone do karmy "RC dla persów" nie chciało jeść nic innego, a my z mężem stawaliśmy na głowie aby mu tą karmę zdobyć (w 1998 r. nie było to takie proste).
Pierwsze miesiące jego pobytu u nas poświęciliśmy na testowanie/zachęcanie go do poszerzenia diety o różne smakowitości. Nasze sukcesy były minimalne: od czasu do czasu Leon zjada odrobinę wołowiny (musi być idealnie świeża), czasem rybkę (lekko podgotowaną lub surową). Nie pogardzi też tuńczykiem z puszki, ale również w małych ilościach i nie od każdego producenta.
Ponieważ wszelkie próby przemycenia mu innych składników w mieszankach, papkach (gotowych, bądź przygotowywanych przez nas) kończyły się niepowodzeniem, zaniechaliśmy ich. Skoro chętnie zjada swojego Royal Canina i jest zdrowy (no, prawie) to niech mu będzie.

Gdybym miała dość czasu, o moich psach/kotach mogłabym pisać w nieskończoność. Tu starałam się streszczać (także po to, aby nikogo nie zanudzić :oops: ), a i tak wyszła długa przemowa.

Będę do Was zaglądać, douczać się w temacie komponowania zdrowej barfnej diety.

Pozdrawiam z moimi futrzakami :-)
Irena


P.S.
Wstawię zdjęcia, tylko wcześniej poczytam o ograniczeniach forumowych na ten temat.
I wyjdę z psiurami na spacer.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2012-02-04, 23:28   

Witaj indiana na Forum wraz ze swoją gromadką czworołapnych :-D .
Mam nadzieję, że Ci się tu spodoba.

indiana napisał/a:
Parę dni temu, przypadkiem, trafiłam w sieci na BARFny Świat.

Z ciekawości zapytam, w jaki sposób odbył się ten "przypadek"? ;-)
To znaczy gdzie nas znalazłaś?

No i cały czas czekamy na fotki....
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
indiana 

Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-02-05, 13:26   

dagnes napisał/a:
Witaj indiana na Forum wraz ze swoją gromadką czworołapnych :-D .
Mam nadzieję, że Ci się tu spodoba.

Dziękuję za miłe powitanie. :-)
Już mogę powiedzieć, że sporo mi się podoba: miły dla oka wygląd forum, porządny regulamin, no i znalazłam do czytania/przemyślenia dużo ciekawych tekstów. Na razie czytałam głównie Twoje i Koniczynki, sukcesywnie będę się zaznajamiać z wszystkimi postami. Godna podziwu jest Wasza wiedza i chęć dzielenia się nią z innymi. :-)

Cytat:
indiana napisał/a:
Parę dni temu, przypadkiem, trafiłam w sieci na BARFny Świat.

Z ciekawości zapytam, w jaki sposób odbył się ten "przypadek"? ;-)
To znaczy gdzie nas znalazłaś?

Przeglądałam w sieci oferty sprzedawców mięsa dla psów, bo lubię im urozmaicać menu. Na hasło "barf" google wyrzuca dużo linków, w tym także link do tego forum. Nazwa mi się spodobała, zajrzałam i doszłam do wniosku, że wypada się przedstawić, nie być anonimowym czytaczem.

Cytat:
No i cały czas czekamy na fotki....

He he, nie chciałam wstawiać posta pod postem.
Ze zdjęciami mam trochę kłopot, miałam okropną awarię komputera i muszę wszystko ogarnąć, poporządkować. A to wymaga czasu.

Na początek parę fotek, wg futrzakowego starszeństwa ;-)

Leonard


Indiana


Groszek


Pieski razem (fotka z grudnia 2011)


Więcej zdjęć w albumie, który będę sukcesywnie uzupełniać.

A ponieważ dopiero co rozpoczął się kolejny rok (i ciągle mamy karnawał), filmik z życzeniami od nas dla Was :-)
Noworoczny Groszkowy Balonik

Pozdrawiam serdecznie
Irena
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-05, 13:54   

Witaj!! Piękne zwierzaki ;-)
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-02-05, 19:06   

Witam ciebie i prześliczne czworołapki.Szczególne miziaki przesyłam Leonardowi (miałam kiedyś persa).
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-02-09, 13:52   

Witamy goldenich przyjaciół :lol:
 
 
Tymiankowa 


Barfuje od: 2011 r.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 48
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-09, 13:55   

Witaj :-D
Pamiętam Was z obozu klikerowego w Zdworzu, z tym że wtedy Indiana był ciut młodszy, ale równie przystojny. No i Groszka nie było.
Miło Was poczytać tutaj.
Pozdrawiam.
Tymiankowa z rodezjanką Ayaną, Sesią i kotem Tymiankiem.
_________________
Tymiankowa, Bazylia, Kminek, Miętka, Chili i Szczypiorek (koty) oraz Sesja, Lisa, Szuszu i Tibi (psy) pozdrawiają :)
 
 
 
magda_z 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 101
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2012-02-09, 21:43   

Witamy :)
 
 
indiana 

Dołączyła: 03 Lut 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-02-09, 22:44   

koniczynka napisał/a:
Witaj!! Piękne zwierzaki ;-)

Dzięki. Owszem, są piękne. Ale bardziej mnie cieszy, że są zdrowe. :-)

aśka napisał/a:
Witam ciebie i prześliczne czworołapki.Szczególne miziaki przesyłam Leonardowi (miałam kiedyś persa).

Leonard pomiziany, nadprogramowo, wg Twojego życzenia. :-)
Pisałaś gdzieś o swoim persie? Bo nie znalazłam...

isabelle30 napisał/a:
Witamy goldenich przyjaciół :lol:

Witaj Izabello z Brutusem. Nie pamiętam, czy znamy się z któregoś forum goldeniego (mało tam bywam), ale miło spotkać Człowieka z Goldenem. :-)

Tymiankowa napisał/a:
Witaj :-D
Pamiętam Was z obozu klikerowego w Zdworzu, z tym że wtedy Indiana był ciut młodszy, ale równie przystojny. No i Groszka nie było.
Miło Was poczytać tutaj.
Pozdrawiam.
Tymiankowa z rodezjanką Ayaną, Sesią i kotem Tymiankiem.

No to zadałaś mi bobu... Sporo się nagłówkowałam, Zdwórz był prawie 6 lat temu.
Ale sobie przypomniałam, Aniu (dobrze pamiętam?), nasze rozmowy o użytkowości myśliwskiej i że rodezjany to też myśliwi - w Afryce polowały na lwy. :-)

magda_z napisał/a:
Witamy :)

Witaj Magdo :-) . Czytałam już o Waszej walce z chorobą Pongo, trzymam kciuki za poprawę jego zdrowia.
 
 
hipoteza 


Barfuje od: 07/2011
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-02-24, 01:02   

Witajcie,
masz piękne zwierzaki :) Może zechcesz się nimi podzielić również w TYM wątku?
_________________
Mam kota na gorącym dachu mojej głowy...
 
 
yadira 

Barfuje od: 2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-25, 00:52   

Witamy i my. :D
 
 
 
Tymiankowa 


Barfuje od: 2011 r.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 48
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 32
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-03-01, 08:17   

indiana napisał/a:
No to zadałaś mi bobu... Sporo się nagłówkowałam, Zdwórz był prawie 6 lat temu.
Ale sobie przypomniałam, Aniu (dobrze pamiętam?), nasze rozmowy o użytkowości myśliwskiej i że rodezjany to też myśliwi - w Afryce polowały na lwy. :-)


Tak, dokładnie. Dobrą masz pamięć, Irenko :-D
Pozdrawiamy ciepło
_________________
Tymiankowa, Bazylia, Kminek, Miętka, Chili i Szczypiorek (koty) oraz Sesja, Lisa, Szuszu i Tibi (psy) pozdrawiają :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne