BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kropka mówi cześć :)
Autor Wiadomość
Nagotka 


Dołączyła: 03 Kwi 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-04, 16:17   Kropka mówi cześć :)

Witam :kwiatek:
Kropka ma około roku. Trafiła do nas z adopcji we wrześniu 2017.

Jest urokliwą młodą panną, która lubi wędki i moczenie łapek w wannie :-)

Na chwilę obecną dostaje bezzbożową karmę suchą zamienne z mokrą + na podwieczorek mięsne przysmaki.

Zastanawiam się nad rozszerzeniem jej menu o barfowe posiłki.

Kotełek jest raczej wybredny, np nie zje niczego co zawiera rybę. Filetowe puszki z tuńczyka, łososia, musiałam powyrzucać, bo w okolicy nie ma żadnych bezdomnych kotełków (aż żal serce ściskał bo filet wysechł w misce a ona nawet nie polizała). Karma sucha np purizona zwierająca mix rybny została oddana do fundacji bo panienka nie chciała nawet spojrzeć.

Puszki mięsne np. Mac's zje z niechęcią tylko zaraz po otwarciu. Wyjęte z lodówki, ogrzane - mogą już tylko zeschnąć się w misce - do paszczy nie trafią. Kupuję więc małe saszetki i raz dziennie jej daję.

Mięsko surowe np. kurczak (piersi, mięsko ze skrzydełek czy poddudzi) jest chętnie zjadany, natomiast podroby już niekoniecznie. dostaje więc trochę jako podwieczorek, przy okazji szykowania obiadu.

Zastanawiam się nad przygotowywaniem prostszych posiłków barfowych przy użyciu FC albo easy barf, żeby zastąpić ten posiłek saszetkowy i może docelowo zmienić dietę. Na początek chcę spróbować czy mój wybredniaczek będzie to w ogóle chciał jeść. Nie chcę więc na początku jakoś dużo zainwestować w suplementy, których jest jak czytałam dość dużo.

Widziałam na allegro Easy B.a.r.F Sensitive, w składzie jest tauryna i cytrynian wapnia.
Czy to oznacza, że do prostych posiłków wystarczy mi ten jeden suplement?
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-04-04, 17:08   

Cześć Kropko :kwiatek:
Cześć Nagotko :kwiatek:

Objaw z zeschniętymi puszkami zupełnie jak u mojej wybrednej. Musiałam kupować w saszetkach, żeby 3/4 puszki nie marnować :mrgreen: BARF rozwiązał ten problem, porcjuję go na dzienne posiłki i w ten sposób co dzień świeże mięsko. Ze swojego doświadczenia z panną marudą - polecam.

Co do EASY BARF sporo informacji znajdziesz tutaj
Bardziej kompletnym preparatem, nie wymagającym dodatkowego suplementowania, jest Felini Complete , jednak osobiście nie mogę go polecić - moja kotka nie chciała jeść mięsa z FC.

Większość z nas będzie Cię zachęcać do całkowitej rezygnacji z chrupek. To nie jest karma odpowiednia dla kotów. Trzy bardzo ważne posty wyjaśniające, jak powinno wyglądać żywienie kotów i dlaczego woda w pokarmie jest dla nich bardzo ważna: Naturalne żywienie kotów

Na początek może przydać Ci się wątek: BARF dla początkujących.

A razie pytań, służymy pomocą :-)
Udanego BARFowania!

Ps. Więcej zdjęć prosim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne