BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ptasia grypa u kotów
Autor Wiadomość
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2023-06-27, 11:10   

Ja np. aktualnie jestem na mieszance bez drobiu https://barfiaki.pl/mix-nr-13-baton-045-055kg, w tym jest od razu wątróbka i inne podroby. No i suszone żółtka z Pokusy oraz cytrynian wapnia.
 
 
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2023-06-27, 13:14   

Ja od jakiegoś czasu robię barfa wołowego 100%, ale nadal dodaję jajka >.< niedawno też dodałem i szkoda by XXX złotych nagle się zmarnowało - myślę o podgrzewaniu całości powoli i dawać im ścięte.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2023-06-27, 14:21   

Ptasia grypa jest monitorowana przez rząd, podawanie drobiu dopuszczonego do handlu nie miało prawa być ruletką. Wystarczy poczytać o niej na stronie Inspektoratu Weterynarii.
Natomiast. Profesor dopisał w swoim poście o gruźlicy bydła w Anglii i zakażeniu kotów.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
kasiek1510 

Barfuje od: 1.10.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 10 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-27, 18:45   

Pomijając wiarę w rzetelność rządu i wszelakich inspekcji państwowych, gdzie pada założenie badania mięsa pochodzącego z kazdego stada w kierunku wirusa H5N1?
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-06-27, 18:54   

kasiek1510, trochę to wszystko mi się zlewa, przyznaję, ale czy w którymś miejscu jedno z nieoficjalnych źródeł nie twierdziło, że mięsa się nie bada? Ludzie drobiu na surowo nie jedzą, grypa jest groźna dla dochodowości ferm, więc bardziej patrzy się na to, żeby całe stado nie padło, a nie na mięso...
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
kasiek1510 

Barfuje od: 1.10.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 10 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-27, 20:00   

No ja właśnie tak uważam, że nie badają.
 
 
usia83 

Barfuje od: 09.2016
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 26
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-06-27, 20:52   

Witam po długiej przerwie. Czy ktoś się orientuje gdzie mogę dostać podroby wołowe w Gdańsku? Dotychczas karmiłam podrobami indyczymi i kaczymi (żołądki).
Była tu mowa o sklepie Gosz i ubojni. Sprawdziłam w necie- ubojnię mają kurczakową. Trochę się boję od nich teraz zamawiać w świetle ostatnich doniesień o kotach. Nie wiem czy jest problem z mięsem drobiowym czy paszą czy czymś innym.
Gdzie mogę dostać serca i wątróbkę kaczą? Bo żołądki to są w Leclerc.
Czy mięso z aspolu odebrane w Auchan jest zamrożone? Nigdy od nich nie kupowałam więc nie wiem jak to się odbywa.
 
 
purchawke 

Dołączyła: 06 Lis 2021
Posty: 10
Wysłany: 2023-06-27, 20:55   

Wiele ci nie pomogę, poza info, że w Auchan oznaczają czy produkt był mrożony - na pewno tyczy się to ryb. Możesz zadzwonić i zapytać.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2023-06-28, 00:44   

Chodzi Ci o to, że skoro Gosz ma drób i wołowinę, to wołowina może być skażona?
W makro powinny być, nie znaczy, że będzie, Łuków (w produkcji tylko wieprzowina i wołowina) i Sokołów (w produkcji też drób). Kacze podroby z Auchan marki "Pewni dobrego", niedostępne w Trójmieście, to według producenta regionalni hodowcy :roll:

Wszelaki drób powinien być hodowany rozdzielnie, osobno kury, osobno kaczki, ale już w sklepie może leżeć w jednej chłodziarce.
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
usia83 

Barfuje od: 09.2016
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 26
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-06-28, 14:45   

małga napisał/a:
Chodzi Ci o to, że skoro Gosz ma drób i wołowinę, to wołowina może być skażona?
W makro powinny być, nie znaczy, że będzie, Łuków (w produkcji tylko wieprzowina i wołowina) i Sokołów (w produkcji też drób). Kacze podroby z Auchan marki "Pewni dobrego", niedostępne w Trójmieście, to według producenta regionalni hodowcy :roll:

Wszelaki drób powinien być hodowany rozdzielnie, osobno kury, osobno kaczki, ale już w sklepie może leżeć w jednej chłodziarce.

Dzięki za odpowiedź.
Tak, nie wiem czy to się nie miesza ze sobą np w ubojni. A w sklepie to już inna bajka :(
Teraz już nie wiadomo w co wierzyć i co robic. Jak ludzie by się pochorowali czy ja to trudno, ale mój kot to co innego.
Z Łukowa czasami kupuję wołowinę.
Żołądki z kaczki z firmy AMI. Parę razy tez zdarzyło mi się kupić serca tej firmy (nie w Biedronce)
Zobaczę co w auchanie piszczy. Makro odpada, za daleko.
 
 
panterzyca 
Ekspert


Barfuje od: 01.11.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 325
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-06-28, 18:47   

kasiek1510, SpecVet pisze, że nie badają https://www.facebook.com/...Cv2RaZmjErkvFyl
_________________
Jeśli coś nie wyszło za pierwszym razem, to znaczy, że czas na drzemkę.
 
 
 
purchawke 

Dołączyła: 06 Lis 2021
Posty: 10
Wysłany: 2023-06-28, 19:12   

Nie mowiłabym, że jak człowiek zachoruje, to trudno, bo choć trudno zarazić się ptasią grypą, to śmiertelność utrzymuje się na poziomie 40-60%, w zależności od źródła. Ale jeszcze raz - trudno się zarazić. Trzeba by mieć kontakt z wydzielinami zarażonego zwierzęcia i przenieść je do własnego organizmu, np. pocierając oczy, czy niedokładnie myjąc ręce przed kontaktem z żywnością/ustami, bądź spożyć skażone, surowe mięso drobiowe. Ten rodzaj wirusa ginie niemal natychmiast pod wpływem temp. już ok. 70 st. C. Wracając do tematu - pytanie jaką ma zdolność przenikania ze skażonego kawałka mięsa na inny, nieskażony. Czy wystarczy przepłukać? Sparzyć? Czy trzeba gotować aż do pełnego ugotowania? Może ktoś z was ma takie info i podzieli się.
 
 
usia83 

Barfuje od: 09.2016
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 26
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-06-28, 19:22   

W Leclerc Gdańsk jest kaczka firmy AMI. Paczkowane szyje, nogi, piersi, żołądki. Tuszka też.
Wołowina i wieprzowina paczkowane firmy Łuków. Morliny- kurczak. Indykpol (indyk, serce, żołądki, wątroba).
Dolina dobra- wieprzowina paczkowana.
Poza tym paczkowana cielęcina, baranina szczątkowo.
A i królik tuszka, bywa też comber.
To co w lodówkach na wagę to wołowina firmy Łuniewscy.
O resztę będę się jeszcze pytać.
 
 
usia83 

Barfuje od: 09.2016
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 27 Paź 2016
Posty: 26
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-06-28, 19:29   

purchawke napisał/a:
Nie mowiłabym, że jak człowiek zachoruje, to trudno, bo choć trudno zarazić się ptasią grypą, to śmiertelność utrzymuje się na poziomie 40-60%, w zależności od źródła. Ale jeszcze raz - trudno się zarazić. Trzeba by mieć kontakt z wydzielinami zarażonego zwierzęcia i przenieść je do własnego organizmu, np. pocierając oczy, czy niedokładnie myjąc ręce przed kontaktem z żywnością/ustami, bądź spożyć skażone, surowe mięso drobiowe. Ten rodzaj wirusa ginie niemal natychmiast pod wpływem temp. już ok. 70 st. C. Wracając do tematu - pytanie jaką ma zdolność przenikania ze skażonego kawałka mięsa na inny, nieskażony. Czy wystarczy przepłukać? Sparzyć? Czy trzeba gotować aż do pełnego ugotowania? Może ktoś z was ma takie info i podzieli się.

Nie w tym sensie to napisałam. Ludzie maltretują zwierzęta, zabijają. Myślą tylko o sobie. Może jakby było nas mniej to byłoby lepiej.
Takie moje dywagacje patrząc co się dzieje w przestrzeni publicznej i jak się zachowujemy wobec siebie i zwierząt.
 
 
kasiek1510 

Barfuje od: 1.10.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 10 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-06-28, 19:43   

panterzyca, czyli jak mówiłam wcześniej, przynajmniej od dwóch lat podawanie drobiu było "ruletką"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne