BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam serdecznie!
Autor Wiadomość
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2012-08-06, 19:22   Witam serdecznie!

Myślę, że najwyższy czas się przywitać! Na forum zaglądam właściwie od początku jego istnienia - z początku anonimowo, później już jako zalogowany użytkownik.

Nasza rodzinka składa się z dwóch ludzików - mnie i męża i z dwóch Ragdollków - Gracji i Geniuszka. Maluchy są z nami od 30 listopada 2011 roku, ale już przed ich przybyciem dużo czytałam na temat właściwego żywienia. Zdecydowałam się na karmienie karmami bezzbożowymi. Diety Barf... no jakoś nie mogę. Ja i mięso... brrr... :)
Ale wciąż czytam, czytam, czytam - może w końcu się przełamię.

Przy okazji chciałam podziękować za ogrom wiedzy, z jakiej już skorzystałam. Wprawdzie nie barfuję, ale Wasze podejście do odkłaczania, odrobaczania, naturalnych suplementów jest mi bliskie.

Razem z moimi Maluchami pozdrawiamy wszystkich! :)
 
 
aśka 

Barfuje od: roku
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 177
Skąd: śląskie
Wysłany: 2012-08-06, 19:34   

Witamy ciebie i ragdolątka :kwiatek: Mam nadzieję,że przełamiesz mięsny opór i zaczniesz "wampirzyć " w kuchni jak większość z nas :-D
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-06, 21:05   

Da się przełamać ;-) Ja nad moją pierwszą kurą płakałam prawie (o matko, to jest noga i ja ją odcinam, aaaa), teraz bez problemu. Dostałam od babci sekatorek (bo ponoć wygodniej) i ciacham :mrgreen:
_________________
...inexplicable catness...
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-08-07, 10:35   

vivienne napisał/a:
Diety Barf... no jakoś nie mogę. Ja i mięso... brrr... :)

Trzymam kciuki :kwiatek:
Witamy serdecznie.
  Zaproszone osoby: 2
 
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2012-08-07, 21:15   

Dziękuję za ciepłe przyjęcie! :kiss:
 
 
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-02-04, 22:52   

Odkopuję z czeluści mój powitalny wątek.

Dziś _Jadis_, którą znam z Ragdollowego forum zaprosiła mnie do barfnego świata i wtedy sprawdziłam sobie, że ja tu się zarejestrowałam już prawie dwa lata temu - 28 lutego 2012 roku! I tak od tego czasu sobie czytam, rozmyślam, łamię się, sumienie mnie gryzie, a wciąż tkwię w martwym punkcie...

Może naskrobię kilka słów o sobie i wyjaśnię w czym problem.
Największy problem to to, że ja nie jem mięsa. Nie dorabiam do tego ideologii - po prostu od dziecka nie lubiłam, kanapki jadłam tylko z serem, z bigosu wydłubywałam mięso i oddawałam rodzinie, a z gulaszu zjadałam tylko sos. O przejściu na wegetarianizm w domu nie było mowy, bo mama trzymała nas krótko. ;-) Potem wyszłam za mąż za dziwadło podobne do mnie. Mój małżonek boczku, golonek i innych męskich przysmaków nie jadał, z szynki wykrawał tłuszczyk.
Najlepiej jak upiekliśmy sobie ze dwa razy udka z kurczaka. Spieczonej skórki nie mieliśmy komu oddać, a na kościach zostało nam więcej mięsa niż zjedliśmy. Tacy z nas właśnie mięsożercy.
W końcu okazało się, że moja wrodzona alergia na białko mleka krowiego nasiliła się, do tego nie mogę jeść jajek i chyba nie powinnam glutenu. Moja dotychczasowa dieta i tak musiała ulec wywróceniu do góry nogami, więc za jednym machem spełniłam swoje marzenie i odstawiłam mięso. Małżonek również chętnie przystał na taką zmianę.

Rzecz w tym, że nawet w czasach kiedy jedliśmy mięso, moje zakupy ograniczały się do piersi z kurczaka na kotlety, szynki kulki na mielone i gulasz, ewentualnie gulaszowego wołowego na np. spaghetti. No i od święta wołowina na rolady.
Nie mam pojęcia gdzie kupuje się inne mięsa. W okolicznych marketach króluje wieprzowina i kurczak. Jeśli chodzi o wołowinę, to można kupić coś, co nazywają tu rosołowe i wołowinę ekstra - to jest na rolady, ale z jakiej części wołu pochodzi nie wiem. Jak trzydzieści kilka lat żyję, nie widziałam serca wołowego. Prawda jest taka, że specjalnie nie patrzyłam, bo od zawsze brzydziło mnie mięso i odwracałam wzrok od takich stoisk. :-)
Teraz też najbardziej cieszyłoby mnie, gdyby można było kupować dla kotów mięso już w formie fileta, bo wycinanie/wyłamywanie kości mnie przeraża. Pewnie kwestia wprawy...
Wolałabym też chyba na początek zacząć od mieszanek z TC Premix, bo na myśl o suszonej krwi robi mi się słabo, a na pomoc męża nie mam co liczyć, bo on jak widzi krew to mdleje. :-)

To by było z grubsza na tyle o mnie.
Dziś po raz pierwszy podałam moim kociakom serduszko z kurczaka, a później skrzydełko. Moje biedne sierotki patrzyły na mnie zdziwione i wcale nie skumały, że to ma być do jedzenia.
Dłuuuuuga droga przed nami... :-)
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-02-04, 23:02   

To cie pociesze nie wiem jak u innych ale umnie jak rozpuszczam krewto ona jest bardziej brazowa niz krwisto czerwona wiec z wygladu w ogole sibue nie przypomina ;) moze to podniesie cie na duchu.

Zerknij do barfnego zaopayrzenia jest temat o promocjach w sieciowkach moze pomoze. A mieska jest duzo tylko musisz zaczac na nie patrzec ;) i polecam udac sie do jakichs mniejszych miesnych i zapytac eprost o podroby lub scinku miesne np, tak na poczatek to cwiczenia moga byc w sam raz 8-)


Jesxcze raz powodzenia, jak zlapiesz wiatr w zagle to pojdzie jak z gorki
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-05, 01:52   

Życzę dużo sił i cierpliwości! Troszkę pracy jest z kotami, ale wiem, że się uda. :-)
Powodzenia.
  Zaproszone osoby: 1
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-02-05, 07:43   

Na pocieszenie i podniesienie na duchu - jest u nas więcej takich osób jak Ty ;-) .
Podrzucam wąteczek do poczytania:
Weganka prosi o pomoc
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Mgławica 


Barfuje od: 1.02.2014
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 119
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2014-02-05, 18:24   

vivienne bardzo dobrze Cię rozumiem bo my z mięsem mamy identycznie - i tez jak postanowiłam, że idziemy w barfa nie wiedziałam jakie mięso można kupić, dopiero jak zaczęliśmy przeglądać sklepy pod tym kątem można było odetchnąć - jakiś wybór mięsa jest (oczywiście podstawowy ale i to dobre na początek)

najważniejsze żeby kotom mięsko posmakowało a potem będzie z górki :food:
_________________
"czytam, słucham.. i powoli raczkuję w barfie.."
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2014-02-05, 18:42   

Na poczatek nie ma sie co rzucac od razu na wymyslne rodzaje czy frykasy. To co jest dostepne w kazdym sklepie na poczatek do nauki w zupelnosci wystarczy..

A zanim koty naucza sie , ze od teraz jemy miesko a chrupalom mowimy papa to i Pańcia obczai skąd brać więcej mięska i różnego rodzaju. ;)

Potrzeba wam czasu i kociastym i Tobie;)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-02-06, 12:34   

Część postów o tematyce niechęci kotów do BARFa przeniosłam
http://www.barfnyswiat.or...p?p=56710#56710
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2014-02-06, 21:03, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 2
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-02-06, 20:52   

Hej, hej! Coraz więcej nas tutaj :kwiatek:

Vivienne, myślę, że każdemu na drodze do barfa stoją góry mniejsze i większe... Gdy się mnie pozna osobiście widać na pierwszy rzut oka, że duszą towarzystwa to ja nie jestem. Wyszłam z domu rodzinnego jako osoba totalnie aspołeczna, niezdolna do interakcji z obcymi osobami. Teraz już jest ze mną lepiej, ale wciąż chodzenie do sklepu to dla mnie najgorsze tortury. Jak jeszcze trzeba o coś pytać... o matko! Ile razy ze łzami w oczach powstrzymywałam się, żeby nie uciec ze stanowiska mięsnego, gdy nadchodziła moja kolej. Może to dziwne porównanie, ale jeśli ktoś kiedyś miał gastroskopię - ja się wtedy męczę tak okropnie, jak w czasie tego badania. Do tej pory wszystkie zakupy robił za mnie Rafał. A teraz muszę ja :hair: jeszcze daleka droga przede mną, zanim odważę się zapytać o jakieś interesujące mnie mięso. Póki co bazuję na tym, co sama zobaczę w sklepach, albo jakaś dobra dusza mi odsprzeda ze swoich zapasów. A monotonii w diecie dziewuch (i tymczasowo chłoptasia) nie ma :food: nawet w sieciowych sklepach wybór jest tak duży, że na początek w zupełności wystarczy.

Powodzenia :kwiatek:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
vivienne 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 82
Skąd: Wodzisław Śl.
Wysłany: 2014-09-02, 11:58   

Z niesamowitą przyjemnością zaktualizowałam przed chwilą informację w swoim profilu - "udział BARFa 90 - 100%" :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura:
Myślałam, że to się nigdy nie uda...
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-02, 13:17   

Ja już ze 100 razy chciałam się zapytać co u Was. I no proszę - wielkie gratulacje!!! Strasznie się cieszę, że się udało!!! :hura: :hura: :hura:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne