BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy kuwetowe kotów
Autor Wiadomość
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2019-07-30, 13:03   

opiszę naszą historię, może komuś się przyda, kto będzie borykał sie z problemem kuwetowym i będzie szukał pomocy. Eureki nie odkryłam, ale wpadłam na to co moze być przyczyną załatwiania się poza kuwetą i co zrobić, dopiero po przeczytaniu całego wątku.
Przeszło 3 miesiące temu przeprowadziliśmy się do nowego, tymczasowego mieszkania, co jak wszyscy wiemy dla kotów jest mega stresem. O dziwo nasza Lisa zareagowała całkiem dobrze (przynajmniej tak nam sie wydawało) - wyskoczyła z kontenerka i ochoczo zaczęła zwiedzać mieszkanko. Przez 2 miesiące wszystko było dobrze, a potem zaczęło się sikanie: najpierw co parę dni, a potem już regularnie, na naszych oczach: czekała jak wrócę z pracy, albo otworzę oczy :banghead: Masakra!! Weterynarz - wszystko dobrze, siuśki zbadane, krew ok, USG w porządku;następna kuweta - bez zmian, nowe zabawki, więcej zabawy - dalej sika. W międzyczasie czytam wątek kuwetowy. Wiem, że jest to stres, wszystko sie w jej życiu zmieniło, ale dlaczego dopiero po 2 miesiącach?? w którymś momencie przeczytałam o ograniczaniu terytorium i o tym, ze kot nie wie co jest za drzwiami i się stresuje i mnie oświeciło. Na starym mieszkaniu Lisa wychodziła na spacery kilka razy dziennie na klatkę schodową, która była zamykana i była bezpieczna. Tutaj nie chcieliśmy jej do tego przyzwyczajać, bo po pierwsze wszystko jest pootwierane - 10 pięter w dól, a po drugie na początku nie wykazywała takiej chęci. Dopiero jakby od niedawna zaczęła chcieć wychodzić, ale tak jeszcze nieśmiało, więc ja jej do tego nie zachęcałam. Reasumując - od tygodnia wychodzimy na spacer, zwiedzamy piętra i nie sikamy po kątach :hura: Mam nadzieję, że tak już zostanie...

Odpowiedz do tematu