BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bobi i jego problemy żołądkowo- jelitowe
Autor Wiadomość
bobson 

Wysłany: 2019-09-03, 22:55   

Moja rasa jest krzyżówką persa i syjama, a te rasy z tego co się orientuję wywodzą się z terenów gdzie nie widzieli jeszcze zimy :mrgreen: :P

bobson 

Wysłany: 2019-09-05, 17:24   

Biedny Bobo nieświadomy zupełnie, że dziś czeka go kontrola zatok i badanie krwi :)

Niestety po sarninie też się drapiemy - nawet na surowo i z dziąsełkami gorzej im surowego więcej - więc dodajemy kolejny plusik po stronie helicobacter pylori, którego jeszcze nie badaliśmy.

Z leczeniem znowu może być kłopot - nasza homeo wet chyba zdecydowała się urwać kontakt po sms, że kot się drapie na jej lekach - odstawiliśmy wtedy też boswellie

shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2019-09-05, 18:23   

Biedny Bobo... :cry: A Tobie też by współczuć należało... Mnie za każdym razem jak mam iść do weta boli żołądek zwłaszcza, że Collin fanaberia pseudo syjam dachowy :mrgreen: też duże problemy ze zdrowiem ma. Ehhh ciężkie jest życie właściciela kota...

bobson 

Wysłany: 2019-09-10, 20:54   

Niestety Bobcio musial zaliczyc dwie wizyty - za 1 razem nie była pobrana krew, bo aby zrobić profil barf najlepiej pobierać krew w poniedziałek.

U innego weta nie zrobiliśmy profilu barf, bo nie miał odpowiedniego sprzętu do próbek...
Do tego nawet w badaniu jakie już zrobiliśmy nie ma podstawowych rzeczy jakie miały być zrobione :/

Na homeopatycznych lekach kot czuje się fatalnie - ale ponoć w homeopatii tak może się dziać.
Niestety znowu wróciliśmy do złych wyników - tylko tym razem w gratisie wzrósł nam mocznik ponad normę.

Pociesz jedynie fakt, że kot nie dostawał boswelli i CBD, którą zaleciła odstawić homeopatka - więc w zasadzie chyba można liczyć na, to że się poprawi gdy do niej wrócimy.

Kupy na surowym/sparzone(do zagotowania) luźne, dość duże - na 100% sparzonym natychmiastowo twarde jak skała - ale w pakiecie z drapaniem się

Ktoś może podpowiedzieć kto się zna na homeopatii - czy brak zmian w wynikach badań - nawet lekkie pogorszenie jest normalne razem z pogorszeniem samopoczucia?

Kot od tygodnia strasznie sie zaczął bronić przed podawaniem rozpuzsczonych w wodzie kulek :/

shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2019-09-11, 00:32   

bobson :kwiatek:
U kota wszystko jest możliwe niestety...Kot nam nie powie co mu nie pasuje, może to tylko okazać, a my nie zawsze to zrozumiemy.
Widocznie kotu ewidentnie nie pasują te leki... Ale czemu to tylko on wie.
Zawsze sie zastanawiałam co jest w składzie takich leków....

Apropos badań w poniedziałek...
Pierwsze słyszę, żeby dzień miał jakiekolwiek znaczenie przy robieniu badań. Nie ma czegoś takiego jak profil Barfowy do którego trzeba odpowiedni sprzet...
Robi się standarową morfologie, biochemie, jonogram...Można jeszcze badania tarczycy, SDMA.

bobson 

Wysłany: 2019-09-11, 02:29   

Sam nie wiem co jest w składzie jego leków. W każdym razie jeśli nie będzie zmiany leków lub jeśli po zmianie będzie to tak wyglądać, to to już będzie koniec leczenia homeo.

Co do tych badań - to w lab powiedzieli, że próbka powinna być szybciej wysłana, a nie leżeć cały weekend
Sprzęt to kwestia odpowiednich pojemnikóch chłodzących, wirówki.
Bez odwirowania u weta nie wiadomo czy jest lipemia - a jeśli jest to badanie nie ma sensu i lepiej zrobić to co zawsze.

W profilu barf sprawdza się poziomy witamin Cu, Zn, jod, wit. A, wit. E, wit. D3 + bardziej standardowe rzeczy.

małga 

Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2019-09-11, 14:04   

i zaznaczają, że należy chronić przed światłem, więc może faktycznie sprzęt musi być inny.

Odpowiedz do tematu