BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących
Autor Wiadomość
cripslock 


Wiek: 32
Dołączyła: 04 Wrz 2022
Posty: 17
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-11-16, 14:30   

Dobra, ogarnęłam to sama :D Już wiem, żeby patrzeć na zakładkę z mięsami. Poniżej wrzucam widok z kalka, gdyby ktoś był zainteresowany, jak z tego wybrnąć (było łatwo tylko nie zajarzyłam na początku :-D )



 
 
Miszor 

Dołączyła: 15 Gru 2022
Posty: 2
Wysłany: 2023-01-13, 12:52   Za wysoka wit. D przy Felini Complete

Hej! Przeszukałam forum w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu, ale chyba tylko jeszcze bardziej namieszałam sobie w głowie. Próbujemy ułożyć mieszankę z wykorzystaniem Felini Complete, ale za każdym razem ta nieszczęsna witamina D wychodzi za wysoka. Odpada skorzystanie z gotowych przepisów dla FC, bo zawierają warzywa a zależy nam na wyeliminowaniu węgli zgodnie z zaleceniem weta (podejrzenie cukrzycy u Koteła). Nie porzuciłam jeszcze nadziei, że uda się coś wykombinować dla Felini Complete, czy może ktoś z Was ma jakieś wskazówki? Czy zostaje nam tylko rezygnacja z FC i suplementacja naturalna (której mimo wszystko trochę się boję, bo im więcej supli, tym większe ryzyko, ze cos pomieszam)? Załączam screen z kalkulatora z tym, co udało nam się ułożyć na podstawie mięs, które kot zjada bez oporów i wydawałoby się okej, gdyby tylko nie ta wit. D... Czy macie może jakieś pomysły? Z góry dzięki!

Edit: zdjęcie się nie dodało, więc załączam link: https://imgur.com/a/lQIiJgc

 
 
Tiamina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Sty 2022
Posty: 250
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-13, 13:01   

Miszor,
Przy stosowaniu Felini complete nie ułożysz mieszanki z idealnymi parametrami potrzebnymi do Twoich potrzeb. Możesz spróbować zropis mieszankę z innymi mięsami żeby obniżyć wit. D.
Jeśli chcesz mieć suplementy dopasowane zostaje Ci rezygnacja z FC.
Miszor napisał/a:
suplementacja naturalna (której mimo wszystko trochę się boję, bo im więcej supli, tym większe ryzyko, ze cos pomieszam)?


Bez obaw to na początku wydaje się nie do ogarnięcia.
 
 
Miszor 

Dołączyła: 15 Gru 2022
Posty: 2
Wysłany: 2023-01-20, 19:40   

Hej Tiamina, dziękuję za odpowiedź. Myślałam, myślałam i się namyśliłam, zdecydowaliśmy się spróbować z suplementami naturalnymi. Ułożyłam przepis, nic się w kalkulatorze nie podświetla ale mam kilka wątpliwości, przede wszystkim dot. wit. K i B2. Wyczytałam, że ich nadmiar raczej nie jest toksyczny, ale brakuje mi pewności. Zwracam się dlatego jeszcze raz z prośbą do Was o zerknięcie na ułożony przepis, pierwszy raz wyszedł bez żadnych czerwonych liczb, dlatego tym razem mam dużą nadzieję, że się udało :D Zdjęcie pod linkiem: https://imgur.com/a/kF2VpaB
 
 
Mahamudra 

Dołączył: 02 Lut 2024
Posty: 7
Wysłany: 2024-02-05, 10:31   Kocur 2,1 kg 6miesięcy

Witam, do tej pory kotek był karmiony, mlekiem matki, później surowe mięso+ mleko matki, a następnie mokra karma. Chciałbym wrócić do karmienia tylko mięsem + kości + niezbędne suplementy.

Jadłospis chciałbym stworzyć z:
mięso gulaszowe z indyka
mięso gulaszowe wołowe
podroby z kurczaka- serca, wątróbka, żołądek
korpus przedni z kurczaka żeberka + szyja.(dokarmiam koty działkowe tak od 2 lat i jest wszystko ok)

Nie wiem jeszcze jakie dokładnie powinne być proporcje, jednak bardziej mnie martwi kwestia suplementów, ponieważ nie rozumiem dlaczego polecacie suplementowanie tauryną witaminą a, oraz kwestia węglanu wapnia, twierdzenie, że natura popełniła błąd i naturalny pokarm sprawia problemy z nerkami jest dla mnie mocno kontrowersyjny.
Na początku chciałbym dowiedzieć się o taurynę i wit. A dlaczego ją polecacie skoro jest w mięsie?
 
 
Rafał-Kociarz 


Barfuje od: 2020
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 02 Paź 2020
Posty: 107
Wysłany: 2024-02-05, 18:15   

Mięso ze sklepu nie jest dla kota naturalnym pokarmem ponieważ:
- nie jest myszą tylko kurą, indykiem, krową itd.
- zostało po uboju całkowicie pozbawione krwi,
- nie jest całością, tylko zostało porozdzielane na poszczególne organy i partie.
Idea kociego BARFa jest taka, żeby kupić to, co jest dostępne w sklepie a następnie za pomocą odpowiedniego doboru proporcji oraz uzupełniających suplementów wyprodukować namiastkę świeżo upolowanej myszy. Tylko tyle i aż tyle.
 
 
Mahamudra 

Dołączył: 02 Lut 2024
Posty: 7
Wysłany: 2024-02-05, 19:37   

Czy polecacie ten produkt lub jakieś zastrzeżenia Felini Complete ?

Zamierzam go kupić, a w międzyczasie poczytam więcej na temat suplementacji, jeśli faktycznie w gryzoniach jest najwięcej tauryny to ma to sens, odnośnie do witaminy A to producent tego preparatu pisze aby nie karmić wątróbką bo już tam jest witamina A i to ma sens.
 
 
Mahamudra 

Dołączył: 02 Lut 2024
Posty: 7
Wysłany: 2024-02-05, 19:37   

"Przepis z preparatem Felini Complete
1 kg mięsa bez kości (w tym do 20% podrobów: serc, żołądków i nerek)
12,5 g Felini Complete
dodatkowy tłuszcz w zależności od tłustości mięsa
200 ml wody"
 
 
Mahamudra 

Dołączył: 02 Lut 2024
Posty: 7
Wysłany: 2024-02-10, 13:06   

Kot od 5 dni dostaje surowe mięso indyk + wołowina + tabletkę z suplami niewielkie ilości marchewki lub rzodkiewki. Niestety kot od ponad 24 godzin nie wypróżnił się, czy to normalne na początku ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne