BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w diagnozie i interpretacji wyników - KOTY
Autor Wiadomość
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2024-07-04, 16:24   

W jakim wieku jest koteczka?

Konsultowałaś te wyniki z wet.?

glukoza może być wynikiem stresu,lekko podwyższona kreatynina,,może''świadczyć,że coś
zaczyna dziać się z nerkami.Tak samo podwyższona tarczyca może informować,że nerki
zaczynają szwankować i odwrotnie nerki = tarczyca.

apple 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2024-07-04, 22:51   

Bercia

Z góry zaznaczę, że nie jestem specjalistką w tym temacie, dzielę się bardziej przemyśleniami bo mój kot choruje i jest leczony na nadczynność tarczycy. Ale mój Rudolf ma 15 lat.

Twój kot jest bardzo młody, nadczynność tarczycy w tym wieku byłaby nietypowa. Czy Axel od zawsze był taki aktywny i dominował, czy to się zmieniło ostatnio ? Czy pochodzi z hodowli i w związku z tym wiadomo coś czy jego rodzice mają problemy z tarczycą ?

T4 jest niewiele podwyższone i bardzo mnie zdziwiło, że nawet jeżeli weterynarz uznał, że mamy do czynienia z nadczynnością, zalecił dawkę 5 mg. To dzienna dawka, czyli 2,5 mg 2 x dziennie rano i wieczorem, czy po 5 mg 2 x dziennie ?
Nawet jeżeli to dzienna dawka, to i tak duża, najmniejsza wynosi 1,25 mg 2 x dziennie. I jeżeli już wdrożyć leczenie, to wg mnie tą najmniejszą dawką. Ale ja bym jeszcze zaczekała i powtórzyła badanie, głównie jednak T4. TSH w ogóle u kotów raczej się nie robi, to jest badanie "pierwszego rzutu" u ludzi.
Czy nie podajesz może kotom dodatkowo biotyny ? Z tego co słyszałam, biotyna może wpływać na podwyższenie poziomu T4.

Zrobiłabym też usg tarczycy u dobrego operatora.
Napisz, skąd jesteś, może uda się podpowiedzieć kogoś dobrego, o ile nie znasz sama.

Hebe 
Ekspert

Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy

Wysłany: 2024-07-05, 12:04   

Shelby, napisz proszę w jakim wieku jest Twoja kotka. Przepisy faktycznie warto stosować różne. Pamiętaj, że przepisy są przybliżone i nigdy nie będzie idealnie jak w laboratorium. I wiadomo - jak u ludzi, zawsze lepiej jeść chociaż trochę różnorodnie. Możemy pomóc z ułożeniu jeszcze jednego przepisu albo też - jest kalkulator na telefon też. Starałam się go zrobić dość prosto do "wyklikania". Na YouTube można znaleźć filmiki jak wygląda aplikacja.

I czy mogłabyś podesłać jak wygląda ten przepis, z którego teraz korzystasz?

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS

Odpowiedz do tematu