BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zabawki i zabawy dla kotów
Autor Wiadomość
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-06-21, 09:49   

Fasolka jest hipnotyzująca dla wielu kotów. Tak miał mój Mania i tak ma Fudżi. Bez fasolki ani rusz. Długie zielone, a jeszcze lepiej żółte wprowadza je w amok.
Może zapach ma coś w sobie ?
  Zaproszone osoby: 2
 
Nitka 

Barfuje od: 08-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 2013-06-21, 17:25   

w takim razie muszę zakupić fasolkę :mrgreen:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-21, 17:49   

na razie próbowałam suchą fasolkę- nasiona, im większa i wydająca fajny odgłos, tym lepiej. Spróbuję ze świeżą :faja:
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2013-06-21, 19:18   

Ja mam takie pytanie... szukam takiej wędki z antenką wysuwaną? Nie wie ktoś gdzie ją kupić? :-P
_________________
 
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2013-11-05, 02:33   

przeczytałam cały wątek o wszystkich możliwych zabawkach i zabawach kocich i oczywiście moje futra też podobne preferencje mają czyli: wędka, piórko, laser, pudełka tekturowe i papierki ale oprócz tego co już oztsało opisane znam jeszcze dwie zabawy:

1. z moim czarnym diabełkiem bawię się w rzucanie i bieganie za jedzeniem :-D to jest taki "półaport" :mrgreen: bo ona klasycznego aportu żeby za czymś pobiec złapać i przynieść z powrotem nie uznaje. Takie zabawy zawsze kończyły się na złapaniu, potem zostawiała zdobycz tam gdzie ją złapała i wracała do mnie żebym jej znów coś rzuciła. W ten sposób zrodził się pomysł na zabawę w rzucanie jedzonkiem. Najpierw były chrupki rzucane, teraz chrupki się skończyły i zostały zastąpione surowymi warzywkami tzn. kroję w drobniutką kosteczkę nóżkę z brokuła albo kalarepkę: rzucam kitce po kosteczce po mieszkaniu możliwie jak najdalej od miejsca, w którym akurat stoi żeby sobie porządnie pobiegała a ona gania za nimi i je zjada :-)

2.genialną zabawką dla kotka jest tzw. bilard z grzybkiem - kiedyś miałam taki i moja ś.p. Sol całymi nocami się tłukła turlając bilardowe kulki.
ten bilard wygląda tak:

zastanawiam się czy znów takiego nie kupić dla swoich kociastych. Zabawka z niego lepsza niż koci tor z kulką a widzę, że na tablicy właśnie ktoś próbuje taki sprzedać. Taniej by ten bilard wyszedł niż taki tor.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 17:01   

Meri napisał/a:
Ja mam takie pytanie... szukam takiej wędki z antenką wysuwaną? Nie wie ktoś gdzie ją kupić? :-P


Takie wędki można kupić na prawie każdej wystawie, na stoisku akcesoriów dla kotów hodowli www.magnus-koty.pl. Można również zadzwonić lub napisać i zamówić taką wędkę. Za jakiś czas być może powstanie również sklep internetowy z ich akcesoriami.

My mamy tą dłuższą wędkę. Kosztowała 30zł, zapasowe końcówki kosztują po 4zł każda. Jest to ulubiona zabawka Tuli i Aurelki, jak słyszą, że po nią sięgamy to mało co nie wyjdą z siebie i staną obok. Najlepsza inwestycja w zabawkę w moim życiu. Kupiliśmy ją kilka miesięcy temu i cieszy się równym zainteresowaniem co przy pierwszej zabawie.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-06, 17:19   

Taaak, kocie wędki to mistrzostwo :-D Ja trzymam moją w szafce zamykanej na kluczyk. Wystarczy, że go przekręcę, a od razu wszystkie trzy są obok, niezależnie, czy były na balkonie czy w kuwecie :lol:


Kotał też kocha aportować szczura z Ikei:
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-06, 19:36   

Ines napisał/a:
Takie wędki można kupić na prawie każdej wystawie, na stoisku akcesoriów dla kotów hodowli www.magnus-koty.pl. Można również zadzwonić lub napisać i zamówić taką wędkę.
na stronie nie widzę takiej wędki? Gdzie jej tam szukać?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 19:39   

Na stronie nie ma produktów, ale jest kontakt do hodowców - można się skontaktować i zapytać, oraz zamówić to, na co jest potrzeba.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-11-06, 19:47   

Tak czytam i czytam i dochodze do wniosku , ze jestem mocno retro w temacie kocich zabawek, ze TZ ogranicza moje fundusze na ich zakup lub po prostu jestem ekonomiczna a moje koty i tak sa happy :mrgreen: Od 2 tyg maja wielki , wielgachny karton (po dostarczeniu 6 opakowan zwirku) , ktory wrecz uwielbiaja, sypiaja w nim , bawia sie (najczesciej w "moj karton moj zamek, nie zdobedziesz go") a dzis dostaly motek welny i Olek prawie wyszedl ze skory :lol:

Maja jakies tam myszki, piłeczki ( z dzwoneczkami o zgrozo i bez) wedki z piorkami (to z tym kupnych zabawek najlepiej sie sprawdza) ale i tak nic nie przebije jak dostaja papierowa torce do zabawy :mrgreen:

W sumie 2 to dachowki - śmietnikowce jak je nazywam , to moze przypominaja im sie lata kocięctwa xD
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2013-11-06, 21:08   

Taaak kartonowe pudełka rządzą i u mnie. Też mam dachowce :)
A moja Wiki kocha pustaki. Zaczynam podejrzewać, że ona się urodziła na jakiejś budowie bo tak się do pustaków przytula i mruczy że mało z siebie nie wyjdzie.
 
 
NinaWi 
BARFny Hodowca


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 106
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-06, 21:16   

Kartonowe pudełka rządzą chyba bez względu na rasę ;-)

U mnie powodzeniem cieszą się też patyczki do uszu (kradzione regularnie z pudełka w łazience), kulki papieru, liście, długopisy i inne dziwne rzeczy ;-)
_________________

Hodowla Kotów Norweskich Leśnych Z Ogrodu Lorien*PL
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-11-06, 21:18   

O przypomniało mi się - wszystkie bezwzglednie uwielbiaja moje gumki do włosów;p Nie nadazam kupowac bo ciagle gdzies znikaja.... Za to wiem kiedy znikaja, bo jak ktores sie nimi bawi to az piszczy z radosci :shock:

Dlugopisy, kredki i olowki to domena Olka - ma to po mamie (Nawet nazwano ja Kredka;p)
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Ramdens 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-06, 22:48   

Poza wszystkimi rzeczami wymienionymi już powyżej mój jeden kot uwielbia bawić się kulką stworzoną z jego własnej sierści :shock: :D Gdy go wyczesywałam zbierałam do pudełka jego sierść, potem zrolowałam w kulkę. Jest to jego najlepsza zabawka, która notorycznie ginie gdzieś w otchłaniach pod meblami i trzeba robić nowe. Przenosi ją z miejsca na miejsce w pysku, chowa w butach i gra nią w piłkę. Inne koty nie rozumieją jego fascynacji...cóż. ;-)
 
 
_Jadis_ 


Barfuje od: 11.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 870
Skąd: Zg-c / Legnica
Wysłany: 2013-11-07, 00:13   

Szczerze przyznam również nie rozumiem tej fascynacji :mrgreen:
_________________
Tysiące lat temu czczono koty jako bogów. One nigdy o tym nie zapomniały.
  Zaproszone osoby: 2
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne