BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chipowanie zwierząt, tatuaże...
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-12-12, 15:25   

Oj tak. Można wiele o tym serwisie powiedzieć, ale prawda jest też taka, że ma on ogromną siłę i da sie go wspaniale wykorzystać
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2013-12-13, 12:41   

A moim zdaniem najlepiej jest stosować wszystkie możliwe metody. Każda z nich jest nieidealna i nie 100% pewna, ale mimo to warta stosowania jej.
Ktoś mówi, że chip może wywołać raka i dlatego może lepiej byłoby nie chipować. To ja powiem, że pies może się jedząc/ pijąc zachłysnąć, albo skręcić łapę wbiegając w ukryty w trawie dołek, co nie jest wystarczającym powodem, by nie karmić psa i nie pozwalać mu biegać.
Adresówka może z psa spaść, a tatuaż jest bardzo bolesny w wykonaniu (poza tym, że może się stać nieczytelny). Metod idealnych nie ma.
Nie ma też niestety czegoś takiego jak pies (kot?) pewny. Puszczony luzem może się czegoś wystraszyć (i tego nigdy nie przewidzimy!), będąc na smyczy może się wysunąć z obroży, karabińczyk może pęknąć, smycz się zerwać. Takie rzeczy się zdażają, za każdym razem dziwią, a tych co mają dużą wyobraźnię- cieszą, gdy zakończą się bezpiecznie.
W wielu krajach europy odchodzi się od tatuowania, ale moim zdaniem, mimo bólu, dobrze jest tatuować, bo nie każdemu przychodzi do głowy, żeby psa zeskanować, a tak wiadomo, że coś jest na rzeczy. A i tak adresówka jest najlepsza do natychmiastowej identyfikacji zwierzęcia. Raz miałam już taką sytuację, że po zaledwie kilkunastu minutach od zaginięcia- odebrałam telefon, że ktoś znalazł mojego psa. Zczytanie numeru telefonu jest banalne, nie wymaga czekania na straż miejską (która ma czytniki), ani wożenia psa do weta czy schronu. Mimo to adresówka, jak już pisałam- może uledz zniszczeniu, zgubieniu... I tak w kółko. Najlepiej wszystko naraz.
_________________
teriery irlandzkie - hodowla Zofijówka http://www.zofijowka.cba.pl
Hand Made'owe saszetki na smakołyki http://www.facebook.com/pages/KLIK-Smakołyk/330114460426507?sk=photos_albums
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-12-13, 13:22   

A mi by się mażylo, aby taki chip mógł być namierzany gpsem... O ile łatwiej by się psy odnajdywały w razie W. Neistety los jest złośliwy (wredny bym wręcz powidziała) i często giną właśnie te psy, których by się o to nie podejrzewało.
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2013-12-13, 13:36   

Snedronningen jakby sie dalo, to swoim niewychodzacym kotom tez bym gps wszczepila i do tego bym zamontowala kamery w domu, zeby patrzec co sie dzieje jak mnie nie ma :twisted:
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2013-12-13, 14:24   

Jakby chipy miały gps to mój pies by na pewno miał.
Jak pisałam - w sam chip w mojej okolicy 'nie wierzę', skoro są tu ze 2 czytniki i niewielu ludzi z nich korzysta.
Ale taki gps to już zupełnie inna sprawa.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2013-12-13, 14:47   

vesela krava napisał/a:
zamontowala kamery w domu, zeby patrzec co sie dzieje jak mnie nie ma
a ja bym wolała nie widzieć co moja suka z kotką wyprawiają. Wolę żyć w błogiej nieświadomości, wierząc, że po prostu śpią.
 
 
 
Rumi. 

Dołączyła: 17 Wrz 2013
Posty: 18
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-05, 22:46   

z mojej strony powiem tak, każde zwierzę nawet na tymczasie przy okazji różnych akcji czipowałam(fretki psy(własne) i koty), jest to metoda pewna i w 80% jak ktoś znajdzie zwierzaka to sprawdzi czip. w schronisku w krk od razu sprawdza się czy zwierzak ma czip, jest to dobre ponieważ od razu dzwoni się do właściciela, a zdarzało się że ktoś przychodził zobaczyć czy to jego kot jest w schronisku i po prostu nie wiedział na 100% czy to jego kot czy nie... Ostatnio sąsiadka też znalazła psa i nawet się po niej nie spodziewałam ale przy rozmowie powiedziała że idzie z nim do weta aby sprawdzić czy zwierzak ma czip. Teraz praktycznie każdy wet ma czytnik i każde schronisko(te co nie mają dla mnie są przedpotopowe i jest to niedopuszczalne aby nie miało czytnika). Adresówka zawsze może się zgubić, u mojego psa już nie widać tatuażu, po kilku latach jedynie pewny jest czip... Mona skorzystać z wielu akcji w dużych miastach aby za darmo zaczipować, jest to chwilowy ból a pewność na całe życie. Jestem całkowicie za! (nawet dla kotów domowych niewychodzących czy fretek, ponieważ nigdy nie wiadomo czy się nie wymknie na spacerze czy między nogami)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne